avlu

binanın ortasında kalan üstü açık etrafı duvarlarla çevrili alan.
yeni tv dizisi yakın bi vakitte yayına girecekmiş girmeden önce homofobik bir haberle adından söz ettirdi, dizide oyuncu olarak seçilen lezbiyen bir kadın cinsel yönelimini çekinmeden paylaştığı için yönetmeni tarafından diziden kovuldu.
bugün başladı, iyi de başladı. figüranlar göze çok batıyor olsa da iyi oyuncularla donatılmış. zaten tek başına demet evgar için bile izlenir. orjinalini izlemedim o sebeple konusu hakkında çok bir bilgim yok, alışılmış dizi konseptinden farklı, bu dizi tutar diye düşünüyorum.
fazla dram içeren dizi. oturup bir bölüm baştan sona izlesem kahrımdan ölürüm. ama tutar. meraklısı çok. arabesk bir kültürüz. ben 10 15 dk bakabildim. yeşilçam klişelerinden sıyrılamadık bir türlü. 50 yıl önce çekilen filiz akın filmlerinden farkı yok.
not: kenan ece'ye bayılıyorum. dudaklarını yerim onu.
not2: demet evgar ve benim hayatım adlı dizide bahar'ın hayatını çaldığı için hapse düşen efsun (adını değiştirip azra olmuş ) ve tüm oyuncular. siz oynuyorsunuz annem sizde sorun yok. yazan kötü yazmış.
konu olarak farklı kalan ama türk televizyonu damgasını da buram buram hissettiren dizi. bir kere kurgu konusunda sıkıntıları var bence. diyaloglar tamamen izleyici aptal biz genel konsepti anlatalım şeklinde olmuş. bir iki bölümde kurguya yayıp daha iyi yedirecekleri şeyleri gereksiz açıklayıcı diyaloglarla vermelerinden çok rahatsız oluyorum ben. kadın mahpus konusu benim için ilgi çekici bir şey. bir orange is the new black beklemiyorum tabi ama onun haricinde benim için izlenebilecek bir iki diziden biri. azra karakterini sevdim. bu kadın iyi oynuyor bence.
bazı sahneleri so gay aynen böyle devam süper über azra reyiz forever
kim ne derse desin tek seyrettiğim türk dizisi tamam vahşi çok amerikanvari falan ama yani abi siz ne izliyorsunuz ya cidden çözümleyemiyorum?
wentworth uyarlaması olup çoğu zaman orijinalinden bile daha iyi dedirten kadın hapishanesi dizisi.diğer türk dizilerinin aksine iki buçuk saat dolu dolu geçiyor.demet evgar ve bütün oyuncular muhteşem rol yapıuor.
onun haricinde gizliden gizliye lgbt mesajı veriyor.gökkuşağı tişörtü, çorapı figüran trans erkekler ve özellikle 'azden' sahnelerindeki romantik anlar.tabiki buna sözde'dostluk'deniyor ama anlayan anlıyor.
keşke erkek oyuncular da bu şekilde yakınlaşsa.murat la oktay mesela çok hoş bir ikili olabilir.
bugün itibariyle netflix'e satılan tv dizisi.