ayı sözlük imc tv mor bülten programında

ve işte o program; mümkün olduğunca paylaşın.

gerçekten çok iyi bir tanıtım, çok iyi bir tanım oldu bizler için. dark bear ve wagaman çok teşekkür ederiz.
imc tv de yayınlanan mor bülten programında yazarımız wagaman, ayı sözlük ile ilgili soruları yanıtlayacak. 12 kasım 2012 pazartesi günü saat 18:30 da ekran başında olalım. bende imc tv stüdyolarında wagaman ın yanında olacağım. *
izleyemeyecek arkadaşlar için hayır sever bir yazar videosunu youtube'e yüklerse duacı olacağız.
yahu ben niye heyecanlanmiyorum ki ?
merakla ve sabırsızlıkla beklediğim olaydır. bence medeni cesareti ve ilgisi nedeniyle wagamanın sözlüğün has ayısı ilan edilmesi, teşekkür olarak ise tüm yazarlarca sarılıp sarmalanması gerekmektedir. umarım hiçbir aksilik yaşanmadan başarıyla sonlanacak bir program olur.

(bkz: may the force be with you)
''...tekboynuzlu bir at olmadıklarını, insan olduklarını...'' bu kadar güzel anlatılır. tebrik ederim
aboow sözlükte neler konuşuluyor dedi sunucu, açmayın ayılar var diyesim geldi la.*
çok mutlu oldum ve duygulandım gerçekten ağzına sağlık wagaman'cım çok güzel konuştun ve bizlere tercuman oldun . dark bear sana da teşekkürler. bize böyle bir platform sağladığın için
kisa bir söylesi olmasina ragmen, oldukça aydinlatici, güzel bir program oldu. wagamen çok rahat, kendine güvenen bir performans gösterdi. ilk defa sözlükten haberdar olanlarin kafasinda, sözlügümüz hakkinda olumlu fikirlerin olustuguna inaniyorum. sevgili dark bear a ve wagaman a tekrar tesekkürler.
sorular ve cevaplar önceden belirlenmiş çok belliydi,daha soru bitmeden cevabı hemen veriliyor bunlar çok dikkat çekici yandaş medya olmadığı iddia edilen imc tv sanırım biraz yandaş çıktı.

daha samimi olmasını beklerdim, en nihayetinde wagaman bu soruların hepsini zaten çok rahatlıkla yanıtlayabilecek analitik zekaya sahip.gene de reklamın iyisi kötüsü olmaz iyi oldu, imc tv bizim sayemizde artık çok daha fazla izleniyor, bizim onların yayınıyla gelecek yazarlara çok da ihtiyacımız yok!
güzel bir programdı. wagaman çok rahat ve akıcı konuştu. ayı sözlüğü güzel anlattığını düşünüyorum. sevgili dark bear ve wagaman a teşekkürler.
videosunu bekledigim program
geçtiğimiz günlerde imc tv de yayınlanan mor bülten programına katılan ayı sözlük yazarı emre akpek interaktif lgbt sözlüğü olan ayı sözlükle ilgili sorulan soruları cevaplandırdı.

sözlüklerin sosyal medyadaki yerine de değinilen programda lgbt bireyler için böyle bir sözlüğe ihtiyacın olduğu gördüğü ilgiden de anlaşılıyor. 14 ağustos 2011 de dark bear tarafından kurulan ayı sözlük geçen bu 15 ay içerisinde 600 kayıtlı kullanıcıya ulaşmış durumda. aynı zamanda türkiye’deki interaktif sözlükler sıralamasında ilk 20de yerini koruduğu, bu sıralamada tek lgbt sözlük olduğu ve sıralamada hızla yükseldiğinin de altı çiziliyor.

sözlüğün ilgi görmesinin bir diğer sebebinin açıldığı günden itibaren 20 nin üzerinde sosyal aktivite ve zirveler düzenlenmiş olmasına bağlanıyor. sadece yazarlarının katılabildiği, spordan sanat etkiniklerine, fuarlardan festivallere, kültürel etkinliklerden müzik etkinliklerine kadar bir çok buluşmaya ev sahipliği yapıldığı haber ediliyor.

sözlük adının “ ayı sözlük” olmasının insanları yanıltmaması gerektiği belirtilirken, tüm lgbt bireylerin sözlükte aktif yazarlık yaptıklarının da altı çiziliyor. sözlükte lgbt bireyleri ötekileştirmeyen ve homofobik yaklaşımlarda bulunmayan heteroseksüellerin de yazarlık yaptığına dikkat çekiliyor.

sözlüğün devamının sağlanması ve lgbt bireylerin görüşlerinin, düşüncelerinin aynası olması, genç lgbt bireylere kendilerini tanıma ve kabul etme aşamasındaki sancılı dönemin en aza indirilmesi konusunda yardımcı olabileceği düşünülüyor ve bu konuda duyarlı olan herkesin sözlüğe destek vermesi bekleniyor.

bu kadar zamanda ancak bu kadar verimli olunabilirdi. ayrıntıya girmeden sözlüğün tüm artılarına değinilmiş. eh fena da olmamış biraz gizem de olmuş merak edenin gelip bir bakmasını sağlayacak. *
dark bear ve wagaman a başarılar dilediğim aksiyon. kalbim sizinlen.
kısa sürede ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi ayı sözlük. tebrik ederim sevgili wagaman *
internet ortamlarına düşürülerek paylaşılacak olan videonun da muhtemel adıdır. *
  • /
  • 2