ayı sözlük'ü terk etmek

drama queenli versiyonu dillere destan olabilecek sözlüğü terk etme eylemidir.

sözlüğü terk etmek artık sözlükte yazmamaktan, sözlükten ayrılmaktan, sözlüğü bırakmaktan çok daha önemsenmesi beklenen bir davranıştır. bir nevi sözlüğü sizden, o çok sevdiğiniz/sevilen yazılarınızdan mahrum etmek.

aslında bu patlamaya hazır egonun şifresini çözmek için çok da gerilere gitmeye gerek yok. sanal alemin bizi içine soktuğu bir ambalajlanma hadisesi işte. elimizin altındaki klavye, kullanabilecek parmakların varlığı ve değişmez biçtiğimiz doğrularımız. herkesin fayda ekseninde kullanımına sunulmuş bu hazinenin yok olup gideceği hissinin yükselttiği egoyla hayatın akıp giden film şeridinin koptuğu/kopacağı düşüncesi. bir tür önemsenme beklentisi işte. sahte alkışlar ve karşılanmayı bekleyen kürkçü dükkanı sahtelikleri.

dev puntolarla adımızın yazılması beklentisi; ne kadar dramatik, ne kadar akılda kalıcı ve kendimize biçtiğimiz roller sonucu sahneden inerken takındığımız mağrur duruş; ne kadar makyajlı, ne kadar akıcı.
her zaman olacak, olabilecek olandır. (bkz: fikir çatışması)
vedaların hüzün verdiğini düşünürsek, bir yandan her an yaşanabilecek doğal durumu ve bir o kadar üzücü durumu oluşturur.
bunun olması sözlükteki huzura ve adilliğe bağlıdır. orta yolu bulamıyorsak kimsenin burada olmak için sebebide kalmaz. hal böyle ise en mantıklı seçenektir. *
gidene kal denilmez,denilirse götü kalkar başa bela olur
özgür irade dir,kendi bilir keyfi bilir
ayı sözlük insanları olarak kimseyi dışladığımız yok,fakat sabrın da bir sınırı var...
burayı yatak arkadaşı arama sitesi sanarak gelip istediğini bulamayan bazılarının sitenin aslında bilgi paylaşımı sitesi olduğunu ve buradan çok iş çıkmayacağını anlaması sonucu gerçekleştirdiği eylem. kalsaydılar iyi olurdu, madem kalmadılar yeniden bir yerde görüşmek üzere...
tripler eşliğinde olduğunda daha bir garipsenecek duruma gelir. sözlüğü sevmezsen ya da mutlu değilsen çeker gidersin, aslına bakarsan bu kadar basit, göbeğimiz birlikte kesilmedi. her yerde olduğu gibi burada da kurallar var ve uygulanacak. flood entrylere, ilginç mesajlara, ortamı bozacak entry ve başlıklara ne gerek vardır, sözlüğü kötülemek kimin hakkıdır, 5 aydır sözlük iyidir de 1 günde mi kötü olmuştur.
yeri dolmayacak kimse yoktur gitmek isteyenin tabi en doğal haktır ama kimse düşünmesin ben gitsem bu sözlük çöker iş yapmaz, batar, tükenir. herkesin yeri doluyor bunun daha önce de örnekleri görüldü. ama gönül isterki kimse gitmesin sorunlar çözülsün yine eski güllük gülistanlık günlerimize geri dönelim..
ciddiye alınıp terkedilecek şeyler yoksa hayatınızda, yapabileceğiniz olaydır. kendinize gelin azıcık. sanal alemde keyifli vakit geçirmek, biraz bilgi almak için girin şuraya. gülmek, keyiflenmek güzeldir. siz de deneyin başarabilirsiniz.
mutlaka sözlüğe değer katanlar yazanlar. bunu inkar etmemek lazım yazarlar olmadan sözlüğün bir anlamıda olmaz ama girişlerin hür iradeyle yapıldığı bir ortamda terketmeninde normal karşılanması gerekir. fert olarak yazarlar sözlükten daha değerli değil sonuçta.
"çünkü ayrılık da sevdaya dahil, çünkü ayrılanlar hala sevgili", diyerek attila ilhandan dizelerle sözlükten uğurladığımız arkadaşlarımızın gerçekleştirdiği eyleminin adı.
monarşik düzene uyamayıp, isyan çıkarıp onuru ile terketmek eylemi.
akıllara şeyi de getirdi: <br> <br>"aslında giden değil,kalandır terkeden..." <br> <br>yok lan bu böyle durumlar için değildi...
"bu başlık sözlüğü terkettiğim gün açılmış ve fikirlerinizi yazmışsınız aynı tarihte-7 aralık-.ne kadar kötüsünüz yaaa.kavgada bile söylenmez bunlar,neyse çirkefleşmeyim." deyip,asil bir çüklü kadın olarak asilliğimi koruduğum başlıktır. <br> <br>ayrıca drama sizsiniz,queende size girsin..(hıhh) <br> <br>şaka şaka öptüm...
  • /
  • 2