ayı sözlük üçüncü taksim muhabbet zirvesi

ayı sözlük birinci taksim muhabbet zirvesi ve ayı sözlük ikinci taksim muhabbet zirvesi sonrası seri'nin 3. halkası. diğer iki zirve gibi bir derinliği ya da mesajı yok, maksat sadece muhabbet. zirve sonrası isteyen katılımcılarla yine gece kulübü gezentiliğine de çıkabiliriz tabi; olmadı çarka çıkarız falan.

yer: rosso cafe ve karaoke bar
tarih: 26 mart 2016 cumartesi
saat: 18:00

fuçi edit: çok yakın zamanda bir yazarımızın tertibi ile ilk kez ayı sözlük ev muhabbet zirvesi yapma fikrimiz var. böylece yıllardır geyiği yapılan "bir yazarın evinde zirve yapma" planı da gerçekleşmiş olacak. şu an sadece fikir. hayata geçerse buradan duyurulacak. aklınızdan geçen sorunun cevabına gelince; evet, kalmalı.*
26 mart 2013 buluşma tarihiyle 3 sene geçmiş olan zirve... zaman'da yolculuk yapılarak tarihte bir ilk olacaktır.
çalışma saatime denk gelmesi sebebiyle katılamayacağım zirve.
ayıptır söylemesi zirveyi düzenleyen sevgili(!) fiçürlavırs zirvetörde işaret koymayanı zirvede istemiyormuş ya da zirveye gelmesinmiş. baya baya açıklayıcı bir entry ile de bunu belirtecekmiş kendileri.. bir bülent ersoy ekolü ile kendinden genç sevgili yapma furyasına katılmış fiçürlavırs zirvede de objektiflere pozunu verecekmiş miş. şahsen merak içindeyim, ilk defa bir araya geldiğimizdeki süper ötesi sevimli ve aşırı aşırı konuşkan sevgilisi sayesinde pek sohbet edememiş kaynaşamamıştık.

bu defa nasıl olacak merak ediyorum.

(bkz: zirvetörde işaret koymayanlar zirveye gelmesinler lobisi)
heyecan ve sevinçle katılacağım zirve. saati erken olaydı daha iyi olurdu tabisi benim gibi uzak diyarlarda oturan bir kedi için.
geçen zirvede "bir dahakine bar sonra clup yapalım yea" lafı ağzımdan çıktıktan sonra gelmeme gibi bir durumumda konuşmaya hakkım yok bence.

gelmeyi düşünüyorum.

not: kadınlar siz de gelin artık sözlük açılalı 5 yıl olmuş hala zirvelerde 3 kadın var bu nedir yahu!
doğum günümden 1 gün sonraki zirve. katılıyorum.
iyi ki karaoke zirvesi yapıyoruz. sonunda söyleyeceğim şarkıyı seçtim. birazdan provalara başlıyorum.
eee aynı gün 2016 istanbul lgbti+ etkinliği var. sonrasında buraya mı gidilecek ?

https://www.facebook.com/events/486863348168026/
zirveye katılmayan, zirvetörde adını işaretlemeyen; zirveye katılmayacağını açıkça beyan eden yazarların içine dert olan zirve. zirvetörde işaretleme yapmayıp zirve hakkında yazmak ilginç bir kafadan hallice tabi.

1. öncelikle zirve anılan gün ve saatte yapılacak,
2. şayet mekan değişikliğine gidilirse yeni mekan zirveye katılan yazarlara duyurulacak.
3. gün ve saat kesinlikle değişmeyecek.

an itibarı ile 9 kişinin katılımcı göründüğü zirvenin, hayli az yazar sayısı nedeniyle baya sıcak ve samimi geçeceğini düşünmekteyim.

bu arada zirvemiz, zirvetörde adını işaretmeleyi nazik egosuna hakaret sayıp bunun yerine işaretleme falan yapmadan süpriz şekilde zirveye katılma planı yapanlara da açık.
fazla kişi olunca kimle muhabbet edeceğini şaşırır insan. katılımcı sayısı böyle kalırsa çok daha sıcak bir ortam olacağı kesin. ama bu şekilde kalacağını sanmıyorum. işaretlemeyip gelen çok sayıda kişi olacaktır zannımca. kendine çok yoğun önemli insan havası vermeye çalışanlar işaretlemiyor tabi. bende tecrübesizlikten işaretledim hemen salak gibi. ilerde yapılacak zirvelerde son anda uğramışım gibi cool bir hava katacağım kendime ben de *
etkinlik programında karaoke olup olmayacağı merak edilen, zirvetöre göre katılıyor göründüğüm zirve.
yani karaoke barda olduğuna göre tabikimde şarkı söylenecek zirvedir!! ben boşuna mı 3 gündür prova yapıyorum?? şan hocası tuttum. *
kendi adıma çok kasıldım açıkcası, altı üstü muhabbet için ve birkaç sevdiğim yazarı görmek için katılmayı düşündüğüm zirvedir. ama yok zirvetörde işaret koyanlar gelsin yok şunlar gelmesin denmesi böylesi ötekileştirmeyi bünyem kaldırmıyor.

zirveyi düzenleyen kibirli fiçür kendi başına yapsın zirveyi o zaman. ayrıca taksim'de yapılması da oldukça manidar oldu.

mekan değişikliğine gidilsin lütfen. canım çok kıymetli.
yeni sevgilim ile beraber geleceğim zirve. * kendisine nickimi söylemek istemedim ama ısrarla sorunca entel görünmek için nickimin lost soul olduğunu söyledim. çünkü sevgilim akademisyen kendisi ve çok kültürlü. gelecek arkadaşlar!! çaktırmazsanız sevinirim.
benim anlamadığım bu zirveleri kaynaşmak için yapıyoruz. ama entry içini okuyunca kaynaşmaktan çok kutuplaşma görüyorum. uygun olursam uğrayacağım zirvedir. kesin olmadığı için zirvetörde işaretlemiyorum.

if diren ayol zirveme kimse katılmadığında bile bu kadar gergin hissetmemiştim kendimi,entry içini en az göbeklerimiz kadar yumuşatalım gençler.
öperim. ıstırırım.
çok sert bir zirve olacak belli ki. olsun ben sert severim.
bombiciden korkupta gelmek istemeyen arkadaşların korkmasına hiç gerek yok. cumartesi günü hava yağmurlu olacak. bombiciler yağmurlu havalarda asla çalışmaz. siz hiç yağmur altında kendini patlatan bombici gördünüz mü ? benim gördüğüm en büyük tehlike uçurulmuş yazarlardan birinin gelip zirvedeki herkesi taraması. bide zirve öncesi mekanın yıkılmasından da korkuyorum azıcık.
kadın ve erkek yazarlar ile mekandayız, gayet eğleniyoruz; gelin.
korkunç başağrımın geçmesini bekliyorum gelebilmek için. ilaçta aldım ama nafile. herkese iyi eğlenceler, iyi muhabbetler...
  • /
  • 2