ayı sözlük yazarlarındaki politik doğruculuk

politik doğruculuk: kısaca yapılanı değil, olması gerekeni yapılan şeklinde ifade etme şekli. e tabi bunu yaparken kelimelerle kırk takla atmak da cabası.

ayı sözlük: lgbt bireylerin ve dostlarının kendini ifade etme alanı.

bu kadar rahat bir ortam olması beklenirken yine çevre baskısı, tanıdıklara kendini yeniden ve hiç olmadığın gibi ifade etme telaşı, kendi baskın, kompleksler, kendini ve eşcinselliğini kabullenememe gibi faktörlerle yersiz masum ve ahlaklı rollere bürünme telaşı. herkesin seks yerine hep aşkı ya da uzun süreli ilişkiyi tercih etmesi, herkesin pek maskülen tavırlarla asla eşcinselliğini afişe etmemesi, zerre kadar feminenlik içermemesi ve arkadaş grubunu bu ekolden seçmesi, barlara gitmemek, gideni tukaka etmek, bu alemin içinde bulunmama övüncü, kaliteli olma gururu, çok seçici olduğunun altını çizme telaşı, gizli olduğunu/kalabildiğini biraz daha zorlarsak bakir tepelerde açan ya da açmamış gelincik kadar saf ve temiz olduğunu belirtme girişimleri aslında ahlaklı olduğumuzu değil ne kadar ahlakçı olduğumuzu gösteren ve bırakın eşcinsellerin özgürleşmesini, henüz kendi içimizdekileri kulağımıza fısıldayacak cesaretimiz olmadığını yüzümüze çarpan aşılamamış siyah noktalar.

ister orospu ruhlu, ister seks makinesi, ister bakir, ister aseksüel, ister feminen! olalım, yeter ki bunları duydukça üzerimize basılmış gibi çığlık atmayalım. hani eşcinsellere homofobik yaklaşılınca gecikmeden ''gizli eşcinsel'' teşhisi koyuyoruz ya işte o hesap.

(bkz: politically correct)
(bkz: maskeli ahlakçılık)
bu durumun bir problem olduğunu düşününce, kesinlikle böyle bir problem olduğuna inandığım yerdir ayı sözlük. hatta ilerleyen günlerde entry ve yazar sayısı arttıkça,yani daha popülerleşmeye başladıkça, daha beter bir hal alacağına düşünüyorum.
ayı sözlüğün zerre kadar alakalı olmadığı bir konudur. evet eşcinsel psikolojisi diye birşey var.
eşcinseller egosu yüksek insan modelleridir. her insanın bir egosu varsa, eşcinsellerin iki egosu vardır. * * * *
gordugunuz gibi bende asla olmayan olaydir. :d