ayı sözlük yazarlarının buharlaşmış olma ihtimali

yazın gelişiyle akla gelen olaydır. görünürde var ama entry ve başlıklarda yok oluşları, havanın ısınmasıyla buharlaşmış olma ihtimalini akıllara getirir.
arkasında yatan taşlamayı üstüme alınıp koşa koşa gelerek doğru olmadığını kanıtlamaya çalıştığım ihtimal önermesi* inşallah diğer suskunlara da örnek olurum.
sözlük yazarlarının bir kısmı çeşitli protestolarda kalanları da rejimde olduğundan kimselerde hal kalmamış olma ihtimaliyle büzük orantılıdır. *
klima karşısına geçerek entrylerini girecekler, buharlaşamayacaklardır. *
ders çalışmaktan düşünmeye bile aciz kalmış olabilirler.
koli sezonu açıldı sanırsam, bir dahahi yağmurlu günlere kadar -sanıyorum 5 ayı var- koli sezonu bütün sir ağdaları, bütün güneş gözlükleri ve bütün kayganlaştırıcılarıyla tüm hızıyla devam edecek.
yapılan araştırmada bir ayının ortalama buharlaşma süresinin en sıcak havada bile normal bir insandan 14,2 kat yavaş gelişmekte olduğu düşünülürse pek de geçerli olmayan ihtimaldir. çünkü göbek ilk yağlanan ama en geç kaybedilen bölgedir. zaten hiçbir ayı da o özenle büyüttüğü göbeğini kaybetmek istemez. bir yere saklandılar dersek o da olmaz; ya göt ya göbek pörtler, ele verir. galiba en yüksek ihtimal yan gelip yatmalarıdır; çünkü bu onların hayat felsefesidir. ancak;

(bkz: ayı sözlük yan gelip yatma yeri değildir)
akşam aldığım haberlere göre sözlüğün yarısı zaten tekyöndeymiş biz de diyoruz bu insanlar nerede?
süblimleşmedir o buharlaşma olsa yerinde duraman akıp giderdin..

anlamayan insan evladı için açıklama:

katı yapılar buharlaşamaz, süblimleşirler, sadece likit fazda killer buharlaşır, burada sıvı halde olsaydınız şeklinizi koruyamazdınız akıp giderdiniz demek istedim..

ama tabi sende akıl olacak da anlayacan da..

zor işler..