ayı sözlük yazarlarının içtikleri sigara markası

şuan parasızlıktan sarma içsem de, winston slim ile kent switch arasında gidip gelmişimdir hep. ama rekor kent switch ile 3 yıl birlikteydim.
kent switch, çünkü beni anlatan bir sigara, ne demek istediğimi sadece sigaramı içerek anlatabiliyorum, sözel olarak değil içiş şeklimle
ilk başladığım zamanlarda lise zamanlarında prestij idi ama zamanla saman içtiğimi fark ettim üniversite yıllarında chesterfield kisa bir süre sonra kesmedi camel soft içtim sonra farkına vardım kül tabakası gibi kokuyorum derken mentol modası geldi kent switch derken modası geçti şuan en güzeli winston blue.
kent d range (açık mavi)
yurtışına çıkılıp girildi, bir karton marlboro double fusion (orman meyveli) alındı, keyifle onu içiyorum bu aralar
mentollü kısa "kanser" bucks.
orman meyveli sigara mı varmış. xalo şok.
önceden marlboro touch mentol içiyordum şimdi sadece touch maalesef
marlboro red’den camel slender gray line’a geçtim, ciğerlerim bayram etti. ailem artık 50 yaşında kahve bağımlısı dayı gibi kokmadığım için sevinçli.

edit:bugün de marlboro touch gray denedim daha iyidi. paket taşımam genelde. her seferinde farklı sigara alıyorum hoşuma gidiyor. zaten bağımlı sayılmam.
prestij içmeyen de ne bileyim. *
2004 - ilk başladığım zaman tekel 2000'di babam içerdi.

2004-2007 öğrenciler arasında popülerdi winston light a geçtim.

2 yıl bıraktım.

2009-2010 chesterfield

2011 camel

1 yıl bıraktım.

2012-2014 winston

2015-2018 camel white

2019 marlboro touch

pandemiyle birlikte karantina boyunca tütün

2020-2021 marlboro touch a dönüş.
babam öderken parliament içiyordum, istanbulda az içiyordum diye marlboro touch içiyordum, şimdi chester navy blue içiyorum. bıraktım 20 gün kadar on gündür yine içiyorum. keşke tekrar bırakabilsem o kadar rahatlamıştım ki. bir de korona geçirdim geçirdikten sonra öksürük hiç kesilmedi.
  • /
  • 3