ayı sözlükle önceden tanışsaydınız ne değişirdi

benim hayatımda özellikle çoğu şey daha olumlu olurdu. (bilmiyorum belki de zayıflığımı sözlük olsaydı yapmazdım deyip gizliyorumdur) kendimi insanlara kabul ettirmeye çalışırken harcadığım zaman ve enerjiyi bir ilgi alanına verseydim çok iyi bir uğraşım olurdu bugün. insanlara hayır demeyi öğrenseydim kullanılmış gibi hissetmezdim bugün. duygularımı beni anlamak umurlarında dahi olmayan insanlar için harcatmazdım. kendime hakim olurdum psikolojim bozuk olmazdı. takıntı ve uykusuzluk sorunum olmazdı. asıl mutluluğun birinin bize verdiği değer olmadığını öğrenirdim. çok geç geldim sözlük üzgünüm.
hiçbir şey değişmezdi. önceden neysem hala oyum. sadece kendimi anonim olarak biraz daha fazla ifade etme şansını elde ettim.
bu başlık benim için geçerli değil sanırım çünkü 1. nesilim
entry sayım değişirdi sanırım.
ozguvenim ve hayata bakis acim degisirdi sevildigimi anlardim guzel insanlarla tanisirdim ve tanisiyorum ilac gibi sifa gibi sozluk iyi ki varsiniz derdime derman olan sacmada olsa beni benimseyen insanlara selam olsun
elbette ki daha farklı olurdu her şey. bu çevreye daha önceden dahil olur bir sürü farklı şey yaşardım belki. ama hayatımızda her şeyin bir sebebi var. bizim için doğru olan zamanda buraya dahil olduk. o an olması gerektiği gibi yaşadık. 2 yıldır bazı konularda farkındalığım daha da arttı. biraz güç verdi elbette burada olmak. kendim gibi insanlarla tanışmak bişeyler paylaşmak hepsi çok güzel. hayatım değişti sözlük ve sözlüğün getirdiği güzellikler sayesinde. ama keşkelerle yaşayamayız. o yüzden en doğru zamanda burda olduğuma inanıyorum.