ayrılık sonrası sevgilinin kıymete binmesi sorunsalı

birlikteyken öylesine geçiştirilen hatta geçiştirilmeyen sevgilinin, ipler kopunca tonlarca külçe altın değerine sokulup elde avuçta tutulmasına yönelik engelleme girişimledir.

telefone gelen sms'ler, "onu bırak o seni hak etmiyor bana geri dön"cü tavırlar; burnunun dibinde olanı görmezken burun mesafesinden uzaklaşanı geri kazanmaya yönelik boşlu beleşli taktiklerdir. belki de bir şeylerin yoluna girmesi için kısa bir ayrılık gerekiyordur şeklinde üretilebilecek tezler de işe yaramaz; çünkü ve hatta çoğu zaman bir şeyler sadece iyice raydan çıkınca yoluna girer.
ilişkilerin sevgililer arası savaş, çevredekilere karşıysa görüntü telaşı olmasından kaynaklıdır. aslında gidene/bitene karşı değil, terkedilmemeye/yalnız görünmemeye karşı bir direniştir. o nedenle de çoğu insan ceptekini garanti görüp ceviz kırmaya devam eder. böylece ilişki durumuna '' evet '' yazabilir.
iki şekilde incelenir:

1-ya tamamen elde etme çabasıdır, insanın nankörlüğünün bir yansımasıdır,

2-ya da tamamen ilişki sırasında gözünün önündekini görememektendir. kıymetini bilmemektendir.
şu şarkıyı söylemeniz muhtemeldir;

ayrılık sonrası bir sevgiliden bahsedilmesinin imkanını sorgulatan ve bunun bir karara bağlanması ile çözülebilecek durum. şayet ayrılındıysa artık kıymetli olabilmesinin veya sevgili olmasının imkanı kalmamıştır. sevgiliyse daha ayrılınmamıştır ve kıymetlidir.