ayşegül aldinç

nasıl anlatabilirim ki en seksi taş hatunlardan, anladım ben seni klibinde fikret kuşkan ile süper görüntüler sergilemiştir.

izlemek isteyenler için;
bir ayşegül aldinç bir de seyyal taner çılğınlığı yaşanmıştır bir dönem türk popunda. görsel anlamda daha çok diyebiliriz. altın kızlarımız .*
80 ve 90'lı yıllarda(özellikle 90'larda) türk popunda erotizm fırtınası estirmiş kadın şarkıcı. gazetecilik ve oyunculuk da yapmış lakin şarkıcılıkta tutturduğu başarıyı bu alanlarda gösterememiştir. sorma şarkısını öyle bir söyler ki allah allaahh dersiniz. kanımca en iyi albümü rahmetli onno tunç yapımcılığında çıkardığı alev alev albümüdür.

1981 yılında dönme dolap adlı parça ile bizi eurovisionda temsil etmiştir modern folk 3lüsü ile... şarkısı açıkçası çocuk şarkısı gibiydi ama o zaman yollanan tüm parçalar öyle... bu arada kendisi okan bayülgenin programlarını çok katılır, bir ara öyleydi en azından hala öylemi bilmiyorum...
bir tek gördüğüm isimli tam olgunluk dönemine işaret eden muhteşem bir şarkıyla geri dönüş yapan büyük harflerle kadın. şarap misali yıllara meydan okuyan seksi ve güzel altyapısına rağmen çok az görünür oluşuyla evde tozunu bile almaya korktuğun biblo gibidir. kendi değerini yıllarla kendi oluşturur.
16 sene sonra yepyeni şarkılardan oluşan albümü "sek'iz" bugün itunes'ta satışa sunulan müzikmarketlere ise 29 ocak'ta girecek olan enfes şarkıcı, harika kadın, kıymetlimiz... yıllardır bekliyorduk bu albümü.
zor kadın imajından bahsederler hep, bence hiç zor bir kadın değil. samimiyetine ve içtenliğine çok inanıyorum ben. homojen dergi'nin 6. sayısında kapakta, tunca tutkun ile yaptıkları röportaj çok dolu dolu, doyurucu, samimi. en nihayetinde seviyorum bu kadını. lgbti ikonu arıyorsanız hande, demet fasa fiso dostum. ayşegül aldinç gibi, demet sağıroğlu gibi isimler varken!
tunca tutkun'un kendisiyle yaptığı röportajı okumak için;

http://homojen.ayisozluk.com/roportaj-aysegul-aldinc/