bardak çekmek

daha çok sırt ve bel ağrılarında kullanılan eski tedavi yöntemidir.

uygulaması:

hasta yatar, bir kişi de eline aldığı bardakların içini gazlı bezle veya başka yollarla ateş gezdirir ve hemen hastanın sırtına yapıştırır. sırttaki et vakumlu bir şekilde bardağın içine çekilir, bardak çıkarıldıktan sonra viks ile ovulur, sabaha sapasağlam kalkarsın.
bilimin annelere yenildiği nokta. siğile okumanin eşdeğeri
bildiğimiz klasik masaj olayını abartmışlar biraz bardak ateş ovalamak falan bana daha çok hacı-hoca işi gibi gelmekte bu tarz şeyler oysa azıcık spor yapmayı denese insanlar sırtla ilgili bir problemleri kalmayacak hatta hiç problemleri kalmayacak da işte nerdeee anca kahve köşelerinde çene çalmaktır bizim milletin işi.
hacamat öncesi sülük tedavisi uygulayan yerleri duymuştum önce sülüklerimiz doysun, sonra hacamatla verniği çekelim hesabı kocaman morlukla uzun süre dolaşmanıza sebep olacak son derece tehlikeli - diyabet hastaları için uzak durulası tedavi yöntemi.
(benim aklım yatmadı - kalktı)
eskiden bardak vurulacak yere patates koyarlar patatese de 2 tane kibrit sokarlardı hep korkardım biri yanacak diye ama bilim sagolsun oksijensiz kalan hava sayesinde sonerdi butun çöpler.

kremle bardak cekilip ovalanırsa cok rahatlatıyor.
bu ara premier ligde baya popüler olmuş.
jack grealish, alejandro garnacho falan yaptırmış.