battlestar galactica

müthiş bir dizi. keşke bitmeseydide izlemeye devam etseydik dedirtir. starbuck reis unutmadım seni...

adamların sadece 45 dakikalık bir dizi için yaptığı efektleri,senaryoyu biz malesef daha sinema filmlerimiz için yapamıyoruz.
benim gözümde yeri arşı doldururken insanların sadece güzel dizi olarak geçiştirdikleri şaheser. underrated başka bir dizi için (bkz: sons of anarchy )
seksenleri yaşamış ve battlestar'ın orjinal versiyonuna tapan bir şahıs olarak bitmesini hiç istemediğim seriydi.
diziden çok daha fazlası. yeni versiyonunu her iki yılda bir izlerim baştan sona. dizi değil hayat felsefesi. "so say we all"

uzaktan saçma sapan vijuuuv vijuuv ateş etmeli uzay dizisi gibi görünebilir ama tamamen sosyolojik alt temalı fantastik bilim kurgudur. aksiyon baş öğe değildir yani.
sosyoloji derslerinde izletilmesi gereken yapım.
cylonlar tarafından yok edilmiş medeniyetlerinin ardından insanların uzayın karanlığında yeniden doğuş çabasını anlatır. din, siyaset ve ahlak hakkında derin mevzulara girer.
izlediğim en iyi dizilerden biridir. 3. sezon 9. bölümü asla unutmayacağım.
ayrıca kara thrace, namı diğer starbuck, adlı harika bir karaktere sahiptir. favori karakterlerimde ilk beşe oynar bu badass abla. hetero olsam ilanı aşk eder, gerekirse kaçırırdım.
izlediğim en iyi 3 dizi arasındadır. insan ilişkilerini ne azı ne fazlasıyla çok tutarlı ve gerçekçi gözler önüne seren dizidir. diziyi izlerken aşırı heyecanım ve mükemmel, insanın içinde tuhaf hisler uyandırıp karında kelebeklerin yanarken alevler içinde çığlık atmasını sağlayan anlarından dolayı defalarca ağlamışlığım var. bir dizi biterken bu kadar üzebilir ve kurgusu bu kadar başarılı olabilirdi.

-spoiler-


a dying leader will know the truth of the opera house. the missing three will give you the five who come from the home of the thirteenth. you are the harbringer of death kara thrace. you will lead them all to their end.
end of line.-spoiler-

*
hiç bitmesin, hep izleyeyim dediğimdir. üst üste 3 defa izledim yine bıkmam yine izlerim. en sevdiğim soundtracklere sahip dizidir. hele ki kara's coordinates. tek tanrının varlığına yaklaşmalarının verdiği psikolojik rahatlama. aslında cylon olanların birer peygambermişçesine havaları. yakışıklı adamları off yani... herşeyi ile mükemmeldir.