beyonce

fanlarına "beyhive" denen,orjinal yaşı hakkında 2-3 ay önce tartışma yaratmış bir babaya sahip,minik bir kızı olan (http://ayisozluk.com/lnk/blue ivy carter) 4rakamına eşiyle müptela sahne/performans sanatçısı,aktör,söz yazarı,dansçı vb. olan hatun kişi.
2007'de fb'nin 100.yıl için gelecek konser verecekti (o zaman kadiköyde 7. sınıf öğrencisi iken posterlerine yapışıp 'höeğ' dediğim kişi.) ancak bağzı durumlar yüzünden olmamış bir konserin ardından 2009 ana haberlerinde bir çok kanalda "biyons bodrum'a tatile geldi" şeklinde hem ismi yanlış okunup hemde "é" konulmadan haksızlığa uğramıştır.

toplam 5 albümü vardır,10 tane filmi vardır,9turneye çıkmış 4'ü dünyaca olmuş,4 tanesi dvd olarak şeedilmiştir(5te olabilir).bugün formation adı altında efsane göndermeli bir klip paylaşmıştır; (
) 50th superbowl half time show'da,coldplay yanında sahne alacağı bi' hafta önce duyuruldu ve 3. kez sahne almış olacak.bir kaç hafta önce hymn for the weeken ile ortak projeleri sayılmasa da bir şarkıları patlamıştı (


bir çok ünlü gibi hayır kurumlarına yardımda pek bulunur ayrıca direkt olarak beygood adında bir yardım kuruluşu vardır.texas'ta evsizler içinde bir bina satın alıp buraya düzenli olarak kontrole adam gönderiyormuş.

aynı zamanda sesi hala algılanamamış zira ciddi ciddi nrmal insanın sahip olduğu nağmeleri aşıyor hatunun nağmeleri*bu nasıl cümle oldu ya?* neyse bir de hatun kişinin annesi üzerinden bir moda evi var zaten neredeyse tüm sahne kostümleri anası tina tarafından yapılıyor.bir de dünya tatlısı lead-dancerları var kim ve ashley onlara da buradan selam olsun...
ama tabii ben bir fan olarak bundan daha detaylarını da biliyorum örneğin sol bacağında dövmesi vardı,nişan yüzüğü yada evlilik yüzüğü yok bunun yerine iv yazısı var jay ve beyoncé'de falan filan..bir de kulaklarını hiç sevmiyormuş,keşke onda ki kulak bende olsa...
yakında yeni albüm var gibi görünüyor. formation gibi mükemmel bir şarkıyı/klibi böyle bir zamanda ortaya atmak için geçerli bir sebep yok. tansiyonum düştü, vücudum hazır slay queen b slay.
lemonade'de izlediğimiz serena williamslı sorry'nin klibi resmi olarak youtube'da yayınlanmış, favorilerimden;

sorry şarkısının başında söylediği sözler ile "vay be bu kadına yapılır mı ulan jay" dedirten şarkıcı..

"so what are you gonna say at my funeral, now that you've killed me? here lies the body of the love of my life, whose heart i broke without a gun to my head. here lies the mother of my children, both living and dead. rest in peace, my true love, who i took for granted. most bomb pussy who, because of me, sleep evaded. her god listening. her heaven will be a love without betrayal. ashes to ashes, dust to side chicks."
son albümündeki favori şarkımı seçemiyorum. hepsi ayrı güzel.

(bkz: don't hurt yourself)
(bkz: sorry)
(bkz: formation)
(bkz: sandcastles)
(bkz: 6 inches)
(bkz: hold up)
dün konseri vardı. stadyum evime o kadar yakın olmamasına rağmen penceremden biraz dinledim, sesi bayağı güçlüymüş ya da mikrofona abanmışlar.
bet awards'da kendrick lamar ile mükemmel bir performans sergilemiş.

dün geceki mtv vma 2016'de 8 astronot kazanarak madonna'yı ''en çok vma alan sanatçı'' ünvanından etmiş, hem müzikal hem de politik açıdan epey konuşulacak 15 dklık medley performansı ile allah allah dedirmiştir.

http://www.justjared.com/2016/08/28/beyo...

ikiz bebek bekliyor. bunu instagram hesabından fotoğraf paylaşarak duyurdu.

https://www.instagram.com/p/BP-rXUGBPJa/...
amerika'da obama'nın okullardaki trans öğrenciler için hissettikleri cinsiyete göre tuvalet kullanımının yolunu açan yönerge trump tarafından iptal edilmişti. beyonce buna tepki göstermek adına "lgbti öğrenciler onların her zaman yanında olduğumuzu bilmeliler" şeklinde açıklama yapmış.

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/03/0...
beyoncé giselle knowles-carter, amerikalı şarkıcı, şarkı yazarı ve oyuncu.
nedense xo şarkısını benden başka kimsenin sevmediğini düşündüğüm kadın
son albümü yeni yayınlandı. zamanla şarkıların sıkacağı düşüncesinde olsam da, şimdilik “break my soul”, “cuff it”, “cozy” ve “virgo’s groove” beğendiğim şarkılar arasında. özellikle müzikler bayağı iyi olmuş. dinleyiciler ikiye bölünmüş, kimisi sevmiş kimisi de beğenmemiş görünüyor. ama deneysel işler görmek güzel.
  • /
  • 2