bigudi club

lezbiyen arkadaşların tanışma, kaynaşma sitesi gibi görünüyor. kayıt olmayı düşünüyorum.
beyoğlundaki bir kadın mekanı. cafe ve bar club havasında mekana sadece kadınlar gider. sadece lezbiyenler değil, erkeklerden uzak, kız kıza eğlenmek isteyenlerin uğrak yeridir.

http://www.kadinx.com/bigudi-bar-beyoglu.php
istanbul'da hatta türkiye'de bildiğim tek lezbiyen mekan. gay ve transların da uğrak yeridir.
zamanında rocinante cafe de zirve yapmıştık, çok keyifli olmuştu. tek yön yerine bir gece de bu mekanda takılalım eğlenelim derim. en merak ettiğim clubler arasındadır.

http://bigudiclub.com/
an itibariyle facebook grubundan sözlüğümüzün linkini paylaşan aslan parçası...
artık gündüzleri de cafe olarak hizmet vereceklermiş.. rocinante cafe yi sevmeyenlere alternatif çıktı.
nihayet gidip gözümle gördüğüm istanbul da bildiğim kadarıyla tek olan lezbiyen klüp. gönül isterdi ki çok güzel şeyler yazayım, öve öve bitiremeyeyim ama malesef... mekanın dekorasyonu da müzikler de kötü, biraz da pahalı ama bunlara rağmen gidilir. gidilmemesi için tek neden içerdeki oğlan çocuğu tipli, kavga çıkarmaya yer arayan tipler. gittiğimde koca klüpte (o kadar da kocaman değil) beğenip konuştuğum tek kızla dansetmemi, öpüşmemi kendine yediremeyen insanlar vardı nasıl bir kafa hala anlamadım. dansederken araya girmeye çalışan mı ararsın, başka yere götürmeye çalışan mı hepsi var... ben herşeye rağmen eğlendim ve dansettim. gideceklere tavsiyem etrafta kavga çıkarmaya çalışan tipleri takmadan eğlenmenize bakın. başka mekan olmadığı için düzgün tipler de var sonuçta, onlarla takılın.
kimi zaman kadınlara özel- şunlar giremez'ci bir yer anladığım kadarıyla. yok belki de haklılar, emin değilim. yine de sevemiyorum şu yasak bu yasak'ları.
cumartesi sadece kadinlarindir. ama istanbuldaki tek lezbiyen mekan degildir. ama en eskisidir. istanbulda benim bildigim dort mekan var. ama illa ki daha fazladir.
eğlenceden çok kavganın bulunduğu mekandır.
yıllar yıllar sonra bu gece gideceğim mekandır. bakalım bu gece nelere gebe, bakalım abilerimiz bu gece hangi yoklukta bile gitmeyecek kızların götünü kaldıracak.
ne vereyim abime?
at vereyim mi abime?
işletmecisi devrolmuş diye öğrendim. şuan bir arkadaşım işletiyor.

her cumartesi kadınlara özel party düzenleyen mekan. diğer günler tüm lgbti'ler için açıkmış. bir ara bu mekanda zirve yapmak lazım.

edit: artık tüm günler mixmiş.
homojen party vol.1 için bize ev sahipliği yapıyor. içkilerde de indirim yapacaklarını belirttiler. teşekkür ederiz.
kaos gl'de yeni şekliyle ilgili haberleri çıkmış. bizim etkinliklerimizden de bahsetmişler.

bigudi kültürel etkinliklerin ve dayanışma partilerinin yeni merkezi olmaya hazırlanıyor...
http://kaosgl.org/sayfa.php?id=22331
benim gibi nerede bura diyorsanız: istiklal caddesi mis sokak no:5

istiklal'in taksim tarafından girince sağdan 4. sokak oluyor.
tüm adres tanımlamalarına karşın bulunması zor mekan. ben niye bulamadım yahu? facebook sayfasına mesaj attığımda altın plak adlı dükkanın olduğu bina dediler. bu açıdan rocinante' nin tarifi müthişti. mangodan gir şuradan buradan gir tam karşında. bulamazsanız telefonla arayın biz sizi ararız işte müşteri memnuniyeti. *

cafe bölümüni de açmıştır. artık sadece bir club değildir.
herkes birbirinin eski sevgilisidir.