bir ilişkinin bitme sebepleri

hayat gorusu konusunda birbirine uyum saglayamamak olabilir.

(bkz: welcome to survey)
kedini kabul etmemesi kesinlikle bir sebep olabilir.
bazen sebepte gerekmiyor; "bir adım öteye geçemiyorum" diye cevabınızı alıp kaldığı yerden devam ediyorsunuz yolunuza.
başka ilişki kurmak isteyen '' sıradaki '' lerin yoğun baskısı.
yalan ve gereksiz ego bunların başında gelir.
sıkılmak. tek başına yeter bir sebeptir.sıkılmanın perdesi olarak bir çok sebep öne sürülür genelde, gerçekçi olmakta fayda var.
*çok uzun sürmesi ve bundan mütevellit çiftlerin birbirinden bıkması.

*bir tarafın daha az sevmesi.

* her eylemin rutine dönüşmesi, seksin bile bir görev halini alması.

*tarafların birbirleriyle be hissettikleri hakkında konuşmaması.

*sırf tartışma çıkmasın diye sorunları görmezden gelmek.

tabi yazdığım bu maddeler ilişkiyi öyle pat diye bitirmez ama uzun vadede fazlasıyla etkili olabiliyorlar.
herşey olabileceği gibi hiçbir şey de olmayabilir etken.
bazen hayat kendi yolunu çizer; kaza olur, taşınma zorunluğu olur, taş düşer ayı çıkar bunların hepdi dış etkenler bile olsa biter ve şanssızlık denir acısı daha derin olur bence.
karşı tarafın yarattığı iç etkenler; canının çekmemesi, sürekli eleştirilme, beğenilmediğini hissetme, muhattap olunmama gibi durumlar iç acıttığı gibi kişiyi güçlü kılar ve yeniden hayata geri dönmek hızlı olur.
kendi iç etkenlerimiz ise; neden olduğunu bilemeden karşıdaki kişiye soğuma, görünce irkilme, kaçacak delik arama, sevilmekten korkma, sevmekten korkma gibi nedenler var ise ilişki bitirilip bir uzmana danışmak gerekir ki karşıdaki kişinin de zamanını harcamamak lazım. naçizane..
aranınca çok sebep bulunabilir ama genelde bir taraf sıkıldığı icin biter.

eğer iki taraf da hala seviyor ise o zaman en büyük sebep yalan dolayısıyla güvenememek bence. yine de her şey konuşarak çözülür. konuşmaya rağmen anlaşılamıyor ve çözülemiyor ise bahane yaratmaya gerek yok, bitmiştir çoktan ve artık sebebinin bir önemi yoktur.
en yakın arkadaşım(benim eş cinsel olduğumu bilmeyen bir kız.) erkek arkadaşı ile lise 1'den bu yana birlikteler, en son 3 ay boyunca konuşmadılar fakat tekrar birlikteler şu an. dört yıl boyunca kız için gözcülük yaptım oturduğum yerde, ikisi de öküzün önde gideni. ama gel gör ki ikisi de gerçekten seviyorlar, aralıklarla ayrılıp birbirlerine vakit bırakıyorlar ve her birleştiklerinde biraz daha geniş oluyor, daha fazla tahammül-tolerans gösteriyorlar. en sonunda ikisi de farklı kişilerle sevgili olup birbirleriyle evlenecekler diye korkuyorum çok değişik bir şey... ne alakası olduğunu ben de bilmiyorum, neyse. konuyla ilgili olarak, ben genelde 3. kişiler yüzünden bozulan ilişkileri çoğunlukta görüyorum. 3. kişi olmayın, nefret-beddua çekmeyin :k
cinsel ve duygusal açıdan arzulamıyorsan, akşam yattığında aklına onla ilgili hiç birşey gelmiyorsa ve telefonuna ondan herhangi bir mesaj varmı diye bakmıyorsan ilişkinin bitmesi için yeterli sebplere sahipsiniz demektir.
ailenin bulduğu kızla evlenmeyi kabul etmesi.
halden anlamayanlardır. yalanı sevendir. bırakın güvenmeyi güven vermeyenlerdir.