birinden çok hoşlandığı halde uzaklaşmak istemek

oluru olmadığını anlayıp daha fazla kötü gidişata yönelmemesi için gerçekleşen gönülsüz vazgeçme hali.

karşı tarafın özünde piç biri oluşu; davranışlarıyla her şeyin boka sarması gibi etkenler yüzünden istemeyerek de olsa uzak durma yoluna gidilebilir. hoşlanılan kişi çoğu zaman bunun farkında dahi olmaz. özetle "şimdi gitmeliyim çünkü sonra zor oluyor" durumudur.
gözlerimi yaşartan başlık *
uzaksanız bunu yapmak zorundasınız *
kimseyi üzmeye, uzaktan aşklar yaşatmaya hakkınız yoktur
şimdi bırakıp gitseniz bir başka sefere aynı böyle bulabilir misiniz sorusunun cevabına aldırış etmeden, bazen hiç konuşmadan bazense birden susarak yapılması gereken şeydir
çok üzücüdür ama bünyedeki olgunluktur, bir çekik gözlünün de deyimiyle centilmenliktir

(bkz: seviyosan git konuş bence)
(bkz: yanlış zamanda yanlış yerde olmak)
(bkz: kaybedenler kulübüne hoş geldiniz)
(bkz: melancholy man)
(bkz: loser)
seven yapmaz, seven için korkaklıktır ve kaçıştır. samimi gelmeyendir. seviyorsan git dövüş bence. ama hoşlanan yapamaz mı yapar bal gibi de yapar.
çeşitli sebeplerle özellikle ergenlik döneminde onuru kırılan insanın durumu.tipik bir aşağılık kompleksi.hoşlandığı insan tarafından reddedilip onuru daha fazla kırılacağına,uzaklaşarak daha fazla rencide olmamak isteyebilir.
sevgisi ilgisi zarar veriyordur kırıcı olmaya başlamıştır ki kendileri genelde uzaklaşmak isteyenden daha da egoisttir uzaklaşan onunla egosunu törpülediği için kabuğundan çıktığı içi daha çok hoşlanır ama o adam aldığın çikolatayı bile ben sütlü severim bitter sevmem diye geri vermeye çalışan bir aptaldır ( kabul etsene öküz ) o adam tehlikelidir kendince sorunları vardır hoşlanan da artık kimsenin egosuna hizmet etmek istemiyordur o yüzden uzaklaşmak daha şerefli.
arızalı insan davranışıdır. ortada devam eden bir ilişki yoksa gidip konuşulması gereken ve içe atıldığında hasta bile edebilen durumdur.
cümlelere gerek yok, sadece acı.
yarrağı çok büyük olduğu için oluşan bir çekince olabilir.