can bonomo

eurovisiona seçildiğini duyana kadar adını duymadığım bir arkadaş. ben ki eurovisiona 30 küsur yılımı vermiş bir insanım, arkadaşın youtube üzerindeki videolarına benzer bir parça ile eurovisona gitmesi halinde geçen sene yüksek sadakat e yaşadığımız hayal kırıklığını yineleyeceğimizi söylemek pek yanlış olmayacaktır diyebilirim...
eurovision için iyi bir seçim olmadığını düşündüğüm müzisyen.
15 ekim 2011 cumartesi gecesi bronxdaki redd konseri öncesi sahneye çıkarak üç beş kelime söyleyip reddi sahneye çağıran kişidir,yakın olarak bir kez orada görmüştüm,öncesinde mtv türkiyedeki sunuculuğundan tanımaktayız.

incelikli haytadır, arda turana da benzerliği gözden kaçmamaktadır.kendisini bu kadar popüler olarak seveceğimi zannetmiyorum,sessiz sakin güzel güzel ilerliyordu,yazık etti bence kendine,çünkü eurovision yarışmasına kadar insanlarımız sanatçılarımızın götlerini tempra moduna sokuyorlar ondan sonra da hiç beklemeden itin götüne sokuyorlar.

bu sefer olmadı can bence yanlış yaptın hayta herif...

(edit-imla)
eurovisiona seçilmesi ile beni heyecanlandıran şarkıcı. enerjisini sahneye koyabileceğine inanıyorum.
(bkz: rimi rimi ley)
(bkz: süper star)
eurovizyona katılmasıyla hakkında çeşitli komplo teorileri ve şehir efsaneleri yayılmaya başlamış, dünün tanınmamış bugünün en çok konuşulan kişisi. komplo teorilerine göre can bonomo yahudi olduğu için, israile yaranmak üzere gönderiliyor. düşünülmesi bile korkunç esasında böyle seviyeler altı bir düşüncenin ama kimbilir kapalı kapılar ardında neler konuşuldu da oldu bittiye getirildi! trtnin kendi çalışanları bile can bonomo ismini duyar duymaz internetten araştırma yapmışlar, kim bu diye. derdim eurovizyona gitmesine değil, trt canı neden seçti, hangi kriterlere baktı, neden halka açıklamadı, kim seçiyor bu eurovizyon temsilcilerini, bu trtnin yarışması mı ki kendi başına buyruk olarak türkiye halkın sormadan karar veriyor, gibi sorular var aklımda daha çok.
dövmeleriyle de gündeme gelmiştir. pipideki dövmelerle fantezi yapmak.

http://ayisozluk.com/lnk/abb9b4
şarkılarını ilk dinlediğimde pek hoşuma gitmeyen ama özellikle meczup şarkısını birkaç kere dinledikten sonra beğendiğim, farklı bir tarzı olan, 2012 eurovision da türkiye yi temsil edecek müzisyen.
avrupalılar için atiye, manga, mor ve ötesi, sibel tüzün ve bu gibilerden farkı olmayandir. ulan avrupa zaten doğru düzgün kimseyi bilmez türk, bu çocuğun günahı ne bu kadar yerin dibine sokuluyor.
an itibariyle ilk defa dinlediğim insan evladı. eğlenceliymiş. adam yırtınıp duruyor bana bir saz verin diye. veriverin bir saz sevaba girersiniz.
yolun ve bahtın açık olsun
az sonra trt de ülkemizi eurovision 2012 de temsil edecek parçayı seslendirecektir. merakla beklenmektedir.
son 3 yılda kazananların sevimliliği dikkate alınırsa eurovision 2012 yarı finalden çıkma şansına sahip olan kişi. yalnız şarkı söylerken çok fazla el kol hareketi yapması ve komik olucam imajı puan kazandırmaz. yarışmaya love me back adlı şarkıyla katılacaktır.
http://kisalt.be/10v5ey
vakt-i zamanında bi cacık olmaz bundan diyenleri dize getirmiş eurovision 2012 temsilcimizdir.
eurovision 2012de pek az kişiye nasip olacak bir ilgi görmüş sanatçımızdır.
son albümü ''aşktan ve gariplikten'' şu sıralar baştan sona dinleyebildiğim tek albümdür.
(bkz: min el-aşk ve min el-garaib )
(bkz: defol )
(bkz: başkan )
(bkz: derda )
(bkz: haberler iyi paşam )
(bkz: iyi ki doğdun ) favorilerim oldular bile, kısa sürede.
sesine, yeteneğine bir şey diyemem çünkü bu konuda kendisini eleştirebilecek konumda birisi değilim ama toplum imajı hakkında epey zorlama bohem bulduğum müzisyen.

kendisine ilk olarak seray sever'in dahiyane projesinde rastladım. ısrarla friends değil ama benzeri şeklinde lanse edilen yapımda bayağı ross idi kendisi ama böyle bir olmamışlık yok keza dizi 13 bölümü göremedi. neyse, sonrasında müzisyen yönüyle öne çıktı ki bana hitap etmediği halde çevremdeki arkadaşlarımın tepkisine bakarak epey beğenildi kendisi. ama sonra bir klibini ve kendisini medyada gördükçe dikkat ettim: sürekli bir indie, bir hipster havaları(ama hipster değil!), bir cihangir kafaları. 2012 falan sanırım, zaten bu hipster olayı amerika'da 2-3 senedir yaygın ama daha bizde duyulmamış, bir önceki işine bakıyorum, sonrasında kafasında hunter şapka üzerinde uzun hırkayla adeta bir h&m kataloğu görüntüsüyle "bohemim ama aslında bohem olmaya çalışmıyorum" mesajı veren bir tip sezdim kendisinde, en azından bende böyle bir izlenim yarattı.
bu adam niye meşhur, neden meşhur, sesi var mı, bunu kim dinliyor, birden nereden çıktı vs diye yıllardır düşünmeme rağmen cevabı bulamadım. cem karaca, barış manço sanatçı ise bu ne, bu sanatçıysa onlar ne?
manuş baba, kalben ya da mabel matiz neden meşhur ise bu adam da o yüzden meşhur. sıradan görünmeyen, ilginç tarzı olan, dövmeli ya da renkli saçlı, sesi boru sesine ya da düdük sesine benzeyen herhangi bir şarkıcı gençlere her zaman ilgi çekici göründüğü için bu tarz insanlar meşhur. başka nedeni olabilir mi diye düşünüyorum ama yok malesef. ha bir de bazılarının ya şarkı yorumları iyi ya da söz yazarlığı. bir şekilde sürüden sıyrılıyorlar işte.
modern dünya ozanı olduğunu anlamak için sanatçı olmak şart değil.şarkılarına kulak verip kendisini nasıl ifade ettiğini dinlemek yeterli.
  • /
  • 2