cem davran

twitter'da 'çocuğu anne büyütür. bırakın şu kariyer de yaparım triplerini.' yazdıktan sonra öğleden beri linç edilen oyuncu. kendisi attığı tweetin çocuklarına bakmayıp dadılara emanet eden annelere istinaden yazdığını söylemişse de pek inandırıcı olamamıştır.
gün geçmiyor ki dilin kemiğini tutamayan başka bir ünlüsü saçmalamasın. sosyal medya insanları söylediklerini tartarak ifade etme özelliklerini ellerinden aldı. artık gelişine allah ne verdiyse çalakalam yazabiliyor ve bunun sonucunda lafımız nereye gider düşünmüyoruz bile. bir spell checklik zaman bile bırakmıyoruz kendimize gönder tuşuna basmadan önce, bunun sonucunda cem davran gibi bin tane özürle düzeltilemeyecek komik duruma düşebiliyoruz. işin kötüsü sadece tahammül sınırının altında yaşayan insanlar olarak bir zaman bayıldığımız övgüye boğduğumuz ünlü isimleri bu laflarından dolayı lince hazır yapımız devreye giriyor. ne kadar sevmiş olursak olalım bir lafıyla o kişi bizim için bir sonraki hoşumuza gidecek açıklamasına kadar bitmiş oluyor. sonra onu gene sevip bağrımıza basıyoruz, yapımız gereği içimizde çeşitli duygular barındırma yetisine sahip bir tür olarak programlanmış duygular yaşıyoruz. bir lafa kız, sonraki lafı sev, arkasını ötesini bağlamını düşünme, belli şeylere standartlaştırılmış tepkiler ver, sonra bas göndere gitsin... cem davran da modern hayatın bu tuzaklarından birine düşmüş. şimdi seyreyleyin gelsin küfürler gitsin özürler. bir sonraki kurbana kadar. eskiden şöyle derlerdi, ne yazarsan yaz bir şey yazdığında bir gece beklet ertesi gün okuyup göndermeyi hala istiyorsan gönder derlerdi. bu süre artık bir gece değil on saniye. aklımızdaki artık parmaklarımızın ucunda. bir yandan hayatlarımız iyice şeffaf olurken, diğer yandan bu şeffaflığın insani ve toplumsal ilişkilere vereceği zararı düşünmeden hareket ediyoruz. insanın en vahşi düşünceleri ve güdüleri ortaya çıkıyor ve siz beklemediğiniz birinde beklemediğiniz bi reaksiyon gördüğünüzde daha fazla afallıyorsunuz. çünkü sevimliliğiyle kalbinizi çelen ciciko ünlünün zihnini görüyorsunuz ve hoşunuza gitmiyor. bilhassa ünlü olduğunuzda ve topluma mal olduğunuzda sorumluluğunuz hepten artıyor. bunu bilip sosyal medyayı öyle kullanın ya da hiç kullanmayın bırakın zihniyetleriniz bize gizli kalsın. böyle çok daha güzelsiniz. sonra dersin ki içimde öyle güzelsin ki onu kirletmiycem seninle.
yurdumun bademlilerine özenmiş olmalı. bu hastalık bulaşıcı, giderek yayılıyor.
iticilik havzası hatta akarsu debisi. valla yeteneğini bilemem ama bu adamı sevmiyorum. samimiyetsiz.
geçen gün altın kelebek'te gördüm de inanamadım. benim için hep televizyon karşısında bikinili kızları izleyen mazhar'dı. bunun benzerini müfit'te de yaşadım. kalp atışı adlı dizide hastanesi falan vardı müfit'in. lan dedim ne ara bu adam hastane aldı falanhaha yaşladım sözlük.