community

nbc'nin ve dan harmon'ın bize büyük armağanı. uzun süredir bu kadar komik bir dizi izlememiştim. dizi greendale community college'a kayıt olan bir grup insan etrafında dönüyor. özellikle donald glover ve danny pudi'nin beraber olduğu sahnelerde yarılmamak elde değil. izlenmeli.

http://www.imdb.com/title/tt1439629/
7 kişilik bir ispanyolca çalışma grubunun etrafında dönen olayların anlatıldığı oldukça komik bir dizi. benzersiz ve bir o kadar dışarıda görülebilecek karakterleri içerisinde barındıran dizidir.. egoist ve narsist jeff, her şeye karşı olan britta, başının üstünde hale varmışcasına davranan shirley, inek öğrenci annie, kuul takılan ama bir o kadar çocuksu troy, toplumun yaşlı kesiminin bütün türlü huysuzluğunu ve sinir bozuculuğunu bünyesinde bulunduran pierce ve de, en garibi ve tanımlanamayanı abed. *her bölümün sonunda troy ve abed'in yaptıkları bile izlenmeye değerdir.

daha açıklayıcı bir görsel: http://ayisozluk.com/lnk/a5752b
bu da jenerik müziğidir:
''britta benim kadın versiyonum gibi sanki!'' dediğim, yahudi'siyle, hristiyan'ıyla; beyazıyla, siyahıyla; yaşlısıyla, genciyle -sözde- üniversite dizisidir. himym ve shameless'ın verdiği sıcaklığı veren nadir dizilerden...
ciddi anlamda unutulmaz bölümler yaratan dizidir ve 6. sezonu yahoo'da yayınlanmaktadır artık. bir çok çoğu mainstream dizi, filmlere göndermeler yapan; onları alıp evirip çeviren; en alakasız ciddiyetsiz şeyi ölüm kalım meselesine çeviren ve her sezonu, her bölümü tekrar tekrar izlenilmesi gereken eşsiz bir dizi.

+koca okulu bir yastık savaşı alanına çevirmeleri
+stop-motion, 16bit, g.i.joe tarzı çekimleri kendilerine uyarlamaları
+insanların çatallarına bozuk para atan "ass crack bandit" seri katili (!)
+paintball olayını uçurup vahşi batılaştırılması
+yapılan test sonucu aralarından birinin seri katil olma olasılığının yüksek çıkmasıyla dehşet hikayelerin dönmesi...
çok uzun süredir bu denli eğlendiğimi hatırlamıyorum. o kadar fazla gülüyorum ki. troy ve abed ikilisi beni kahkalara boğuyorlar sadece bakışlarıyla bile. şiddetle öneriyorum yazar dostlarım. şu mutsuzluk bulutlarının sıkça olduğu günlerde ruhunuza gülmek iyi gelecektir.