davetsiz misafir

umduğunu değil bulduğunu yemesi gereken misafir türüdür.

- haber verseydin daha güzel bir şeyler yapardım.
+ hazırda ne var ki!?
- makarna..
+ hımmm..
- alternatif çok ama..
+ ne gibi?
- sus ve yalamaya başla!
bazen de hayatınıza hiç beklemediğiniz bir anda gelip, yeni renkler katandır. uzun kalanı makbuldür böylelerinin...
davetsiz misafirlere karşı bir çözüm olarak kapıyı açmamaya, ısrar edenlere * küfretmeye, beyzbol sopasıyla kovalama tehditleri savurmaya başladım.

ne zaman böyle oldum bilmiyorum ama, aramadan evime gelinince sinirlerim bozuluyor.
türk misafirperverliğiyle- midesine çalışarak- neye uğradığını şaşırması gereken misafirdir. bir daha öğrenir davet edilmeden gelmemeyi. *
cocuklugumda, annemin evinden eksik olmayan kisilerdir. cok severiz onlari. misafir eve 10 getirir, 1 alir 9 birakir derdi annem.
2005 yapımı bir yerli komedi dizisidir. pınar altuğ ve tardu flordun başrollerde idi. popyıldız'ı tarcan'a aşık olan defne'nin, bir gün onunla ilişkiye girmesi ve hamile kalması sonucu, çocuğu tarcan'a verir. tarcan'ın da hayatı altüst olur böylece. dizi pek tutmamıştır, 2. sezonu göremeden bitmiştir.
evinizde si*i ta*ağı yaymış oturken, televizyon bir yanda sessiz çalışırken, yanınızda bilgisayarınız, elinizde kitabınız, yerde kahveniz bir anda ''din don'' şeklinde çıka gelen gereksiz güler yüzlü bir ve/veya bir kaç insan. hadsiz
bizde iki şey vardı;
-emekleme lan misafir getirme denirdi
-çay doldurulurken bardağın içinde çay dalı olursa misafir gelecek denirdi herkesi bir korku sarardı,
o kadar inanırdık,çocukken annemin teyzelerimin bizi kucağına alıp 'hadi bilmem kime gidek' diye yollara düşürdüğü zamanlardı, evde bulamasak onu geri dönmez hemen başka bi eve misafirliğe giderdik,bizede apansız gelirdi misafirler,hep sanki bekleniyor gibiydik,bekliyor gibiydik,güzel günlerdi be,facebookumuz twıtterımız yoktu,vasfıye teyzenın de dediği 'napacan memnun olacaann tabi'
eğer bu davetsiz misafir kapıyı çaldığında,bir an için gaflete düşüp de kapıyı açmadıysanız,hala umut var demektir.kapının arkasından;"biz evde yoguuzz" diyerek davetsiz gelen misafiri yollayabilirsiniz.nasıl olsa çalar çalar gider diye düşünürsünüz ama bu yakın bir akrabaysa bu yöntem asla işe yaramaz.
gerekirse yumruklar,o kapıyı kırar yinede içeri dalar.olmadı "ayyy,bunlara bişey mi oldu acaba?" diyerek sokağı ayağa da kaldırabilir,yapar yani.daha fazla baskılara direniş gösteremeyip açarsanız da kapıyı,işte bundan sonrası tam bir rezilliktir. akrabaların bir araya geldiği her düğün,cenazede bunu yüzünüze vurup,çekinmeden hatırlatırlar.

eğer şanslıysanız,misafiri daha kapıya gelmeden görürseniz;hemen ışık hızında kapıya koşun. kapıda,onu en zayıf
anında yakalayın ve:"bizde tam çıkıyorduk,gördün mü.tüh tüh tüh? deyin.yine gelen bu davetsiz misafir yakın biri ise bu yöntem de işe yaramaz.o da size:"aman canım,sen git gel.ben belerim evde seni,onca yol geldim der."yada "aman!nereye gideceksen beklesin azıcık,kaçmıyorlar ya!"der.

bunların hiç biri davetsiz misafiri bertaraf edemediyse ve evinize girdiyse geriye mecnun'nun taktiği kalıyor.hiç çalmayan telefonu kaldırıp:"ne olmuş,neyyy!babam mı ölmüş!" diyerek ortalığı verveleye verip,o telaşla da misafiri postalaya bilirsiniz.tabi ertesi gün,baş sağlığına gelecek onlarca misafiri düşünürsek bu yöntem pek uygun görünmüyor.