demet akalın

son albümünün ismi giderli 16 imiş! bu daha ne kadar böyle gidecek acaba? bir sonraki albümünün isminin arabada beş evde onbeş ya da ananı avradını sikerim gibi bir ismi olabilir. malum demet bu, paçozlukta sınır yok...
"giderli 16" isimli albümünden sonra çıkaracağı 17. albümün adının da "yetmez ama 17" olmasını beklediğimiz sevgili şarkıcı.
sanat(!) camiamızın kurtulamadığımız bir kaç sanatçısından(!) biri. emekli olun abi, yoruldunuz artık siz. diğerleri için (bkz: serdar ortaç)(bkz: seren serengil)
doğru kişilerin yataklarından geçtiğiniz takdirde nerelere gelebileceğinizi gösteren somut varlık.

not: demet akalın fanları eksilemesin valla ahirette iki elim yakanızda olur. ahanda and verdim nah buraya da yazdım.*
barbaros şansal hakkında saldırı ve homofobi içeren tweetler atan nihat doğan'a çanak tutan destek olan kişi. hani gay dostuydu bu hanım!
evlenme ve boşanmayı ata sporu olarak algılamış şarkıcı kişisi.
demet akalın tutması şaşırtıcı olmayan bir proje. şu maddelerle demet akalın'ın neden başarısız olma ihtimalinin olmadığını açıklayayım:

1) kadının mankenlikten gelme bir sahne duruşu var, fiziksel olarak çok güzel olmayışını duruş ve aurayla kapatıyor. aslında fiziksel olarak çok güzel olmayışı onu farklı kılıyor. ama alımlı ve cazibeli. sahnede durmayı ve poz vermeyi biliyor. iyi resim veriyor.
2) slogan şarkı bulmakta üstüne yok. kulağa ve dile dolanan kolay şarkılar her zaman insanların ilgisini çeker, insanlar kolay ezberledikleri şarkıları sever. güzel şarkılar buluyor. burnu iyi koku alıyor.
3) gerektiğinde dalaşmaktan, polemiğe girmekten çekinmiyor, hayranlarını mahkemeye bile verebiliyor sırası geldiğinde. çingeneleşebiliyor, insanlara samimiyet olarak geliyor bu. kimseye eyvallahı olmayan insanı severiz biz.
4) en önemli madde, fanlarına çok değer veriyor, gönüllerini kazanıyor, yemeklere çıkıyor, arasına gereken kadar mesafe koyuyor, ancak fanlarına kendilerini özel hissettiriyor.
5) ev ve aile yaşamı olarak stabil bir hayata başladığından, o anlamda artık fazla etliye sütlüye karışmadığından bi zamanlar yaşadığı ilişkilere burun kıvıran aileci kesimin de onayını almış durumda.
6) görgüsüzüm ama o kadar olur be abla, napalım görmedik ki daha önce diyecek kadar dobra ve geçmişiyle barışık olması insanların hoşuna gidiyor, oynamıyor.
7) popçu ama arabesk damara da girebiliyor.
8) prı müthiş. kendini pazarlama becerisi okullarda okutulası. aynı zamanda iddialı ve bunu hem söylem hem de eylemleriyle gösteriyor.
9) toplumsal ve sosyal konularda duyarlı, onu lgbt yürüyüşünde de görebilirsiniz, özgecan yasası çıksın eylemlerinde de. tepkisini göstermekten çekinmiyor.
anne olduktan sonra sesi sedası biraz kesildi mi ne? ay hadi inşallah!

tanım: lüzumsuzun önde gideni.
gzone röportajını sonuna kadar okudum. adettendir, bu tarz ünlülere genelde "çocuğun eşcinsel olsa tepkiniz ne olurdu?" diye sorarlar, demet hanım'a sormamışlar. kasıtlı mı değil mi emin değilim. ama buna vereceği cevabı gerçekten merak ediyorum.
biliyorsunuz kendisi evlendikten sonra, yani büyük hayali evli/mutlu/çocuklu olayını gerçekleştirdikten sonra sahnesini değiştirmiş bir isim. giydiği kostümlerden sahne koreografisine kadar muhafazakarlaştı. belli ki okan bey'in sözünden çıkmıyor. bir otoriteye girmekte sorun görmüyor. şimdi bu parti kurun başkanı olayı sözleri falanda bana hiç inandırıcı gelmiyor.
hele kıskandığınız bir isim var mı sorusuna verdiği cevap, tam demet akalın şarkılarına yakışır cinstendi. o nasıl bir egodur. sen hadi kendi jenerasyonunu geçtim, hande yener, cart curt, eski jenerasyondan bile mi birini kıskanmazsın? madonna bile şunu bunu kıskandım diyebiliyorken, ki bu kadın gerçek anlamda kadın/lgbt haklarının simgesi haline gelmiş birisi, demet hanım'ın bu ben güçlü kadınım tavırlarını çok samimiyetsiz buluyorum.
hele eşcinsellerin en çok sevdiği şarkıcılardan birisi kısmına ayar oldum. neye göre/kime göre? hadi diyelim ki en çok dinlenen sanatçı, sırf bu yüzden lgbt kraliçesi demek mümkün mü? bu kadın lgbt hareketi için ne yapmış bugüne kadar? ne bileyim ikisini de sevmem ama bana kalırsa bir hande yener bu sıfatı daha çok hakediyor. hepsini geçtim sezen aksu diye bir gerçek var. bu kadın yurt dışında madonna neyse türkiye'de lgbt ve kadın hareketi için o'dur.
müziğini zerre sevmem. şimdiye kadar spor salonunda, plajda, barda mecburiyetten dinlemesem hayatta aramam. ama kraliçem ilan edildi.
subravo!

not: fazla atar yapmış olabilirim. bazen gereksiz atar yapıyorum. genelde sabahladığım zaman. şimdi neden bu kadına bu kadar kızdım bilmiyorum. belki "lgbt kraliçesi" gibi abuk sabuk bir başlık bu kadar sinirlendirdi. aman neyse.
mankenden şarkıcı olmaz lafını al aşağı etmiş, kişilik yoksunu olmasını güzel şarkı seçimi ile telafi eden, asla sikime takıp da ciddiye almayacak olsam da, bir demet akalın gerçeği yaratan eski manken yeni şarkıcı. 1996 yılında sebebim şarkısı ile kimsenin sallamadığı bir insanken, özellikle ibrahim kutluayla olan münasebetini bitirdikten sonra yaptığı amazon kadın şarkılarıyla yeni devrin ajda pekkanı kategorisine yükseltilmiş şarkıcıdır. mankenlikten gelen kendini iyi pazarlama, iyi resim verme ve sahne duruşu gibi artılarıyla diğer mankencikler arasında sıyrılmıştır. makyajsız görüntüsü kaçınılasıdır yalnız.
demet p kalın
espriyi anladınız mı?
hande kader cinayetinde tepki gösterdiği için bir dönem lgbti+ camiası tarafından sevilen insan. işte insan saklayamıyor rengini bir şekilde gösteriyor. hande yener ile olan kavgasını bu olay üzerinden devam ettirmesi ayrı bir konu. ne diyelim, zaten rezildi.
sabah kalkınca insanlar çişini yapar, yüzünü yıkar vs. bunlar bizim ilk yaptığımız şeyler. demet akalın ise takma kirpiklerini takıyor sanırım.
bu güzel parça demetin tanınmasını sağlamıştır
kimse sevmiyo da nasıl bu kadın böyle zirve yapıyor anlamadım. heryerde bangır bangır o çalıyo. en iyi parayı o kazanıyo en çok onun albümü satıyo ama kimse sevmiyo. enteresan.
bir sonraki albümünün isminin "emmeli gömmeli" olmasını beklediğim popçu.
yorumsuz özgüven. amaçsız bir yaşam. tabela gibi kadın.
son albümünün adını duyunca bana şaka yapıyorsun değil mi dediğim, komşum
şarkılarının güzelliğinin, sonradan görme şımarıklığını kapatmaya yetişemediği bayan vokal, belki çıtasını hep yukarıya doğru çizmiş olmanın verdiği özgüvenden ama yine de bu kadar ego fazla.
ciddi rakipleri olmadığı için meydan kendisine kalmış popçudur
  • /
  • 2