eskişehirde üniversite okumak

düşme ihtimalimin olduğu durumlardan biridir.aman dur yapma diyen varsa dinliyorumdur.
aman yapma denilecek bir durum yoktur.hayatınızda istanbuldan dışarı adım atmadıysanız bir ön inceleme iyi olacaktır ama benim fikrimce eskişehirde üniversite okumak iyidir.
üniversite ve bölümlerdeki eğitim kalitesinden bağımsız olarak, salt şehir bazında düşünüldüğünde eskişehir'de üniversite okumanın kötü bir ihtimal olduğu tek durum zaten eskişehir'de yaşıyor olmaktır.

istanbul, izmir gibi istisna alanlarda yaşıyorsanız üniversite dönemini ailenizden uzak, bağımsızlaşabileceğiniz bir dönem olarak yaşayabileceğiniz en iyi alternatif eskişehir'dir. okul bittiğinde yine daha büyük şehrinize döner kaldığınız yerden devam edersiniz. eğer herhangi bir anadolu şehrinde yaşıyorsanız ise istanbul, izmir gibi şehirlere gidemediğinizde en iyi alternatif yine eskişehir'dir zira başka herhangi bir şehirden daha iyi bir ortam sağlayacaktır. kısaca eskişehir'de yaşamıyorsanız eskişehir'de üniversite okumak her durumda kârlı görünüyor.
güzel fikirdir. bu sözlükten çıkacağını düşünmüyorum ancak olur da bu sayfayı aşırı muhafazakar bir oğlan çocuğu olarak gidiyorsanız, eskişehir'i ailenizden uzak sizin deyiminizle "her pisliği yiyebileceğiniz" ve sonra tövbe edip yozgatınıza geri döneceğiz bir yer olarak görüyorsanız gitmeyin. şehir siz olmadan çok güzel. ne gerek var size...
yaşadığım ildir, eğer sorunuz varsa dm alabilirim ...