facebook ve instagrama yaptığı ve yediği yemeğin fotoğrafını koyan hasta insan

birçok hasta arkadaşımın neden yaptığını anlamadığım, yediğin senin olsun gördüklerini anlat sözünü duymamış olduklarını düşündüğüm, saçma sapan içten içe hasta olduklarına ayrıca inandığım durumdur.

kime neyin havasını atıyorsunuz !
hayatımızda mantı, baklava vs. yemediğimizi, görmediğimizi mi sanıyorsunuz. yapmayın lütfen !
hasta olduğunu düşünmediğim insan. amaç hava atmak kadar basitleştirilemez. kararında yapılan tüm paylaşımlar güzeldir. bu portallarda engelleme seçenekleri de vardır, paylaşımlarını görmek istemediğiniz kişileri engelleyebiliyorsunuz. bu da bu olayın ayrı bir güzelliği.
instagramımı yeni kapattım. kapatmadan önce paylaştıklarım şunlardı;

yeni bir yemek denedim ve çok beğendim, arkadaşlarla paylaş. (gör)güsüz. yediği yemekle şov yapıyor.
spordan çıktım, kaslarım çok hoşuma gitti boy aynasında çek, arkadaşlarla paylaş. (gör)güsüz. kaslarıyla şov yapıyor.
arkadaşım doğum günümde çok istediğim ayakkabıyı aldı, onları giyip arkadaşlarla paylaştım. (gör)güsüz. ayakkabılarıyla şov yapıyor.
yazlığın önünde fotoğraf çekildim, arkadaşlarla paylaştım. (gör)güzü. çıktığı tatille şov yapıyor.
sınavda çok iyi puan aldım, arkadaşlarla paylaştım. (gör)güsüz. notuyla şov yapıyor.
oysa ben (gör)güsüz olduğum için değil anılarımı arkadaşlarımla, takipçilerimle paylaşmak için paylaşım yapıyordum. zaten (gör)mek istemeyenler unfollow diye bir şey yapıp (gör)müyorlar.*******
eğitimle alakası olduğu düşünülebilir yada sosyal çevre, hava atma isteği, görgüsüzlük v.b. adı ne olursa olsun hoş değil efendim.
dayı oğlum ve eşi böyle garip tiplerdir, tüm sosyal medya hesaplarındaki fotoğrafları yemek masasında çekilmiştir. gerçi fiziksel durumları da bunu inkar etmez ama benim için dayanılmaz bir duruma ulaşınca her ikisini de hayatımdan çıkardım.
arkadaşlarımın ya da tanıdığım ettiğim, takip ettiğim, sevdiğim insanların güzel şeyler yaşamakta olduğunu görmek beni mutlu ediyor. nispet ya da hava atmak gibi algılamıyorum ben. ne olacak ki? taş çatlasa yediği yemek 1000 tl’dir. o kadar gurur meselesi olduysa, en kötü para biriktirip gidersiniz siz de o mekana.

bilemiyorum, bence genel olarak hayatın bi sıkıcı yanı var ve insanlar o gün bu sıkıcı hayattan mutlu ve keyif aldıkları noktayı öne çıkarıyorlar. ünlülerin ürün reklamı yapması, artık bit! samimiyetsiz birçok paylaşım var böyle. takibi bırak ya da engelle, gitsin. dışarıda görmüyorsunuz sanki böyle insanları. o zaman da köşeye sıkıştırıp bi yumruk mu atıyorsunuz?
içtiği her şeyin, gezdiği her yerin, kastığı her kasının, yattığı her insanın izlediği her filmin, gittiği her konserin...bla bla diyerek çoğaltılabilecek konulardaki her fotoğrafını koyan insanın bir başka modelidir. görmek istemeyen takipten çıkarabilir bu kadar basittir.
sosyal medyada varlık bulma halinin bir uzantısıdır.