feminen aktif

feminenlik artık en taşaklı geçinen hetero beylerde bile görülebildiği için, feminen pasiflerin sırf fem davranışları nedeniyle eleştrilmesi bir yana; aktiflerde de görülmesi şaşırtmayan olağan bir duruma dönüştü.

ancak ortada çelişik bir denklem var. yeri geldiğinde feminen pasiflerin ölmesi için demeçler veren "sikerim, sokarım, bağlanmam" mesajı yayan ve bunu söylemleri ile de dile getiren aşırı aktif beylerin kıvrım kıvrım kıvrılıp yaprak tırtılından hallice akordiyon gibi yelpazelenmesi bana mantıklı gelmiyor. belki de full aktifler hiçbir zaman ilgimi çekmediği için düşüncelerimi bir mantığa oturtmak için zemin oluşturuyorum bilemiyorum olabilir de. feminen aktiflere yönelik yegane tepkim herhangi bir zan altında bırakıcı düşünceye mahal vermeden oturup izlemek oluyor haliyle.
insanların dış görünüşleri cinsel hayatlarıyla aynı paralelde ilerlemez.
ki sex dediğimiz olgu anlık hislerdir, karşındaki kişiye göre değişkenlik gösterebilir.

aktif oral p diye kendini tanımlayan biseksüel ve gey arkadaşların olmasına şaşırmadığım gibi feminen olup aktif olduklarınada şaşırmadığım durumdur.
feminen heteroseksüel erkeğin bir tık altıdır. tabii erkeklerden hoşlanınca feminenlik biraz daha meşruluk kazanıyor, erkeklere veriyorsa afedersiniz daha da meşru. nedir bu feminen korkumuz anlamadım, kendi maskülen maskemizi mi tehdit ediyor yoksa ... ben mi? yok bilader ben doğuştan erkekim, bunu erkeklere veriyor olmam değiştiremez afedersiniz.
--- o musun, bu musun?

--- bir iliklerine kadar aktif biri gerçekten pasif olmayı isteyebilir mi?

--- pasif olanın aktifliğine güvenilir mi?

--- o musun, bu musun, karar ver artık ama.

kategoriler, etiketler, alışverişlerde zorunlu elbet. ama sanki kendini çok iyi bilirmiş gibi karşındakine "ya taraf olursun ya da bertaraf" tarzı kalıplara sokma, eeeuuğğğ, siğz nasığ diyoğ... at gözlüğü takmak değil mi?

insanların adlarıyla dalga geçmek, lakap uydurup üzerine yapıştırmak, tek bir huyuyla kapsamlı karakter analizini yapmak gibi bir huyumuz varken şaşırtıcı mı?

sana (sen? kim?!) daha şaşırtıcı bir şey söyleyeyim: insan söz konusu ise her şey mümkün. bunu görmek için de biraz kendini geliştirmek, bakmayı bilmek, gördüğünü değerlendirebilmek gerek. ben adamı gözünden anlarım diye 5 saniye bakıp yatak odası stratejisini (o da anca aktif ya da pasif) çıkarmak, çok da zeka işi değil.

adı konulmadığı sürece (şükürler olsun versatile kelimesini yaratana) sınırlarını genişletmeye (daha doğrusu keşfetmeye) başlayan insanların sayısının arttığı günümüzde (ms 21), hani bazı heteroseksüel arkadaşlarımızın eşcinseller için söylediği gibi ""feminen/efemine/kadınsılara saygım var ama yaklaşanın ağzına sıçarım" demesi... ne desem bilemedim.

oysa bana ne ki, değil mi?
"neler gördüm, neler neler geldi başıma" şarkı sözünü hatırlatan durum.