feministlerin ankara üniversitesi'nde tacizci olduğu iddia edilen erkeği dövmesi

halk bilimi öğrencisi ersel çetin'in kadınlara fiziksel, sözlü taciz ve cinsel saldırıda bulunduğunu söyleyerek kişiyi dövdüler. o sırada bir kadın da olayın açıklamasını yapıyordu.


ekşi sözlükte "adamın nasıl çıldırıpta onları dövmediğine şaşkınım" demişler. bir yandan kadının şiddetini kınarken bir yandan da erkeğin şiddet uygulamamasına şaşıyor.

yeri gelir erkeğin şiddetiyle övünürler böyle paşalar gibi, ama kadınların şiddettine hiç alışık olmadığınızdan çok güzel kınarlar. alışacaklar o zaman! hanım hanımcıkta, prenseste olmayacağız.

beni sinirlendiren olaya yorum yapanlar da. kıçlarını yırttılar ya.
ben kimsenin erkek şiddetine bu kadar ses çıkarttığını görmedim, hep aynı lafları edip kenarlarına çekiliyorlardı. maşallah bu olaya ne güzel de destanlar sığdırdılar.
ellerine sağlık gerçekleştirenlerin. daha da çoğalması dileğiyle. tacizcinin o şok surat ifadesi.. yok öyle, hegamonya kuramadığım kadın hakkında dilediğim gibi atıp tutarım halleri felan. zannediliyor ki dilediğim gibi taciz ederim yanıma kar kalır. içimin yağları eridi resmen. geçen de gazi mahallesinde bir tacizci kadınlar tarafından cezalandırılmıştı.
kişinin twitter hesabından attığı tweetler de şöyle

"dikkat dikkat! okulumuzda bir adet küçük orospu kaybolmuştur. bulduğu her grubun altına aman pardon yanına gitmektedir. evcildir. uzak durun."
"dikkat dikkat! az önce evcil derken ısırmıyor demek istedim. ısırmaz çünkü yalar. aklınıza nasıl geliyorsa artık.."

bunu paylaşan feminist hesabın altına atılan yorumlar da şunlar;

-adam sevmezseniz böyle olur
- iyi laf sokmuş oğlan size demek siniriniz bundan taciz felan bahane

gibi hem cinsiyetçi hem de tacizi savunucu yorumlar.
kampüs cadıları'nın haklı faaliyeti. eski kız arkadaşını tehdit eden ve hakaretler savuran ersel çetin'i önce facebook sayfalarında teşhir etmişlerdi, sonrasında da dövmüşler. devlet ve adalet mercileri bir şey yapmıyorsa, kadınlar adaleti kendileri sağlamaya çalışıyor. ne yapsınlar.

https://www.facebook.com/kampuscadilari/posts/1132187136832928
takdir edilecek hareket.
kurda sormuşlar, "ensen neden öyle kalın?" diye, "kendi işimi kendim görürüm," demiş...
tebrik ve takdir dışında diyecek birşey bulamıyorum...
kırmızılı kadını bir ara sandalyeyi adamın kafasına geçirmek için çekiyor sanım. neyse ki insaflı çıktı
ay bende olsaydım orada keşkem. poposuna poposuna şaplaklar atardım. sonra dillerimle... pardon dayak atıyorduk unuttum bir an.. ahajldık