fullmetal alchemist-brotherhood

mangasıyla animesi aynı olan, insanı ağlatıp, güldüren başyapıt
yeni başlamama rağmen saatlerce bıkmadan bölüm devirebildiğim, simyacı edward ve alphonse elric adında iki kardeşin hikayesini anlatır ki farklı bir konusu ve örgüsü var. hiromu arakawa animenin mangakası olur.
müzikleride kendisi gibi mükemmel olan animedir. kanıtlayabilirim,iki çocuğun anne sevgisinin ne kadar ileri gidebileceğini gösteren arkadaşlık , nefret , fedakarlık , sevgi , aşk , umut , kavga ,mistizm, aksiyon ve ölüm dolu manga/anime.gerek ruhsal mesajları , gerek kurgusu gereğiyle kesinlikle izlenmesi gerekendir.bunu bilmeden ölen çok şey kaybetmiş olur.

bir süre konuşmadığım kardeşimi aratacak kadar duygusal anime şaheseri. bulamadım böyle seri bir türlü.
elfen lied'dan sonra izlemelere doyamadığım animelerden başı çekenlerden. izleyin valla
orjinal adı fullmetal alchemist olan ve hiromu arakawa elinden çıkmış muhteşem manga serisidir. aslında mangası ve animesi aynı değildir. şöyle ki:
fullmetal alchemist brotherhood manga sona ermek üzereyken yapılmaya başlanan ikinci anime uyarlamasıdır. bu yüzden de mangaya sadık kalınmıştır.

ancak, bir de 2003 yılında yayınlanmış olan fullmetal alchemist isimli bir anime uyarlaması daha mevcuttur. bu anime daha manga bitmeden yayınlanmaya başladığı için, anime 10. bölümde mangaya yetişmiştir.
burada animeyi yapanlar insanları filler bölümlerle sıkmak yerine mangayı beklemeden devam etme yoluna gitmişlerdir. sonuç olarak anime mangadan çok farklı bir yöne gitmiş ve farklı şekilde bitmiştir. her iki anime uyarlaması da güzeldir. ilk uyarlama biraz daha karanlık, hüzün dozu daha yüksek ve ayrıca müzikleri şahanedir.
brotherhood zaten orjinal hikayeye bağlı bir uyarlama. müzikler yine iyi* ve ilk uyarlamanın kasvetli havası yoktur. biraz daha neşelidir.