google'ın yasaklanması

yakın zamanda gerçekleşeceği duyurulan olay. cumhuriyet savcısının rehin alınmasıyla ilgili görüntüleri kaldırmadığı takdirde engellenecekmiş. bu engel google'ın çok ta sikindeydi. androidi olanlar düşünsün.


http://www.yenisafak.com.tr/teknoloji/google-ve-youtubea-erisim-engeli-uyarisi-2115004
artık komik gelmemeye başlayan durumlar silsilesinin bir yeni bombası. lütfen melih gökçek twitter'dan "trolledik arkdslar ehehe" yazabilir mi? caps lock da açık olsun mümkünse.
iran'da bugün bir yürüyüş gerçekleştirilmiş. sokağa dökülen halk "iran türkiye olmayacak" sloganları atmış.
gerçekten anlamıyorum bu hükumet ne sanıyor. insanlar internetin içinde mi yaşıyor. kapat. her şeyi kapat. twitter, facebook, google, youtube.. ne varsa kapat. yahu sokaklar bizim, meydanlar bizim. sen şimdi kapatırsın bir dakika geçmeden gireriz. hadi giremedik diyelim. biz yaşıyoruz ve çıkacağız sokaklara. bağıracağız, karşı çıkacağız sizlere ve hükumetinize, devletinize. yaşadığın ülkeyi batırmaktan başka bir bok yaptığın yok.

twitter?da sevinç eratalay şunu dedi ve cuk diye oturmuş gerçekten, "ülke mi yönetiyorlar, internet kafe mi işletiyorlar belli değill."
aklıma cezayirin sırf al jazeera izlenmesin diye elektrikleri kesmesi olayını getiren yasak. gidişat ortada.
oha hala çalışıyor lan. devletimiz blöf yapmış demek ki. belki artık "cumhuriyet savcısının rehim alınma anı" videoları kaldırılmıştır web üzerinden. zaten bu rehin alınmayla ilgili 31 mart günü haber yasağı da vardı. halkı korumak için doğru haber alma özgürlüğünün elinden alınması tabisiki en doğrusudur, öyle değil mi? !