hayata lana del rey kayıtsızlığı ile bakmak

tek diyeceğim şey ''whatever'' olurdu
bu sözlükte ne güzel başlıklar açılıyor yahu dedirten başlık.
zevklerin ve renklerin belirlediği kayıtsızlıktır. babamın parasıyla bende bir çakma şarkıcı olabilirdim belki!!11!!!!
geçmişi sadece siyah beyaz fonlar toplamı video gamesten ibaret görüp, sadece ride diyebilmektir.
lana del rey kayıtsızlığı değil de lana del rey bohemliği olarak kişisel bir düzeltme eklemek istediğim başlık.
lana del rey'in kullandıklarını kullanınca pek zor olmasa gerek. kendisinin altın vuruşa olan uzaklığını merek etmekteyim.
"peki hayat da bize lana del rey kayıtsızlığıyla bakacak mı?" sorusunu aklıma getiren başlık.

ödenmesi gereken kiran, faturaların, üşüyen ellerine giyecek eldiven, acıkan karnını doyurman için gereken yiyecek ve hepsi için gereken para... yani çalışmak. çoğu insan için memnun olmadığın bir iş ortamı, birlikte uzun süreler geçirmek zorunda olduğun iş arkadaşları, tatmin etmeyen gelir... ailen, arkadaşların ve herkesten, hatta kendinden bile gizlemek zorunda olduğun hislerin. ne birlikte yaşayabildiğin ve ne de ayrılabildiğin. unutamadığın, unutamadıkların...

o psikolog senin, bu psikiyatr benim gezmem lazımdı aslında. ya da çoktan bir yerlerden atlamam ya da herhangi bir şekilde... kendinin hastası, kendinin doktoru, kendinin en yakın arkadaşı, sırdaşı olursun.

kiminin bir, kiminin birçok umudu vardır. ama herkesin bir umudu vardır, en kötü bir hayali. biraz zevk alır, çokça acı çekersin.

hayat dönmesini senin için durdurup, nen var kuzum, demez sana. senin durmak gibi bir lüksün olmadığı gibi, dünyanın da seni pek taktığı yok. o durmuyorsa sen de durma.

ne mal olduğunu biliyorum deyip, sırıtarak bir bakış atarsın hayata ancak; ben de senin ne mal olduğunu biliyorum der hayat sana. budur yaşayıp yaşayabileceğin ve adına kayıtsızlık diyebileceğin şey.
her uyandığımda "i wish i was dead already" iç çekmesini yaşadığım için genel olarak gündelik hayatıma ve hayatımdaki insanlara bakış açım.
aslında güzel. durduğun yer farklı düşündürüyor sadece.

http://karikaturistan.com/yigit-ozgur/yi...

son zamanlarda kendisinin iki rus fanından aldığı ölüm tehtidlerinden dolayı hayata o kadar da kayıtsız olmadığını öğrendim. geceleri bağırarak uykusundan uyanıyormuş. yaptığı açıklamalarda çok korktuğunu söylüyordu. neymiş öyle boşvermeye gelmezmiş...