her katliam sonrası internetin yavaşlaması

her bombalı saldırı, katliam, terör aktivasyonu sonrası devlet sansürünün yayın yasağı dışındaki diğer organizasyonlarından biri. insanların haber alma özgürlüğünün önüne duvar örüp, sonrasında da yine parasını ödeyip kullanma hakkı bulunan intenetine yapılan müdahalelerdir.

17 şubat akşamı hissedilendir.
uyanır uyanmaz ülkede yine bi' şeyler olduğunu öğrenmemize vesile olmuştur. facebook ve twitter yavaşlamalarından anlıyoruz artık saldırı olduğunu. zaten devletin görevi de güvenliği sağlamak değil, kim cumhurbaşkanına hakaret etti tespit edip ceza kesmek ve güvenlik zafiyeti nedeniyle yaşanan saldırıların haber yapılmasını engellemektir. adamlar "biz hem sizin paranızı alıyoruz hem de haberleşme hakkınızı elinizden alıyoruz" diyor ama kimseden ses çıkmıyor. gazete alıyorsun yazmıyor, televizyon açıyorsun göstermiyor, internete giriyorsun kaplumbağa hızıyla yarışıyor... bari vergisini alma bunların be adam! dahası bu tür engellemelerden sonra hiçbir yetkili çıkıp konuyla ilgili bi' açıklama yapmak zorunda hissetmiyor.
birilerinin sifonu çekmesi içindir.
yeni türkiye'nin gücünü ve demokrasisini kimse sınamaya kalkışmasın lütfen!
ne alakası var adamların weble veya sansürle?
internetin fıtratındandır o fıtrattan!
2 gündür candy crush oynayamıyorum. artık ellerim titremeye başladı. tamam sonuna kadar polisimizin ve askerimizin yanındayım ama benim de bu oyunu oynamam gerekiyor yani!! terörden ve destekçilerinden iyice sinir oldum gene. defolabilirler mi artık ülkemizden?