ishal

klozet üzerinde deliği tutturma başarısını fena halde gölgeleyen oluşum. sonrasında delilleri yok etme zorunluluğu da cabası.
sıkça sıçma, sulu sıçma durumu. motoru bozma olarak da nitelendirilir. götten atılan su sebebiyle yağlı yiceklerden uzak durulmalı ve bol miktarda kaybedilen suyu geri kazanmak için bol bol su içilmelidir.
çok pis bi haldir, pishal.
sabaha kadar cır cır, susturucu takmanın gerekli olduğu hal.
böyle bi durumda osurmamak gerekir

bol bol tuvalete gitme durumudur sulusu olur, zehirliside vardır bunun, altına sıçarsın resmen. tuvalette olduğun süreden pantolnu kaldırıp wc kapısından adımını atana kadar en dünyanın en mutlu insanı sensindir. fakat tuvaletten çıktığından acı gerçekle karşılaşacaksındır: daha bitmemiştir!!!
ilacı türk kahvesinin içine biraz limon damlatıp onu yemektir.şıp diye keser denendi %100 çalışıyor
son derece rahatsız edici bir durumdur. insanı hayattan soğutur. hele ağza gelen korkunç tatlar, geğirmek ossurmak. kabus gibi. bol sıvı almak en temel tedavidir.
kahve+limon, sumak kaynatılması ile hemen kesilir. partnerler için öldürücü bişeydir.
mide isyanı, göt kusmuğudur. *
bakteriyel bir rahatsızlık belirtisidir. kirli yiyecekler veya içeceklerle veya kontamine olmuş yerlere dokunduğumuz ellerimizi yıkamadan ağzımıza götürdüğümüzde gelişir. ayrıca gıda zehirlenmelerinde bulantı ve kusmaya eşlik eder. vücudun bol su kaybetmesine, halsizliğe, kroniki ölüme bile yol açabilir. dikkatli olmak lazımdır. kahve-limon, patates haşlama, yağsız peynir-ekmek, muz ishal tedavilerinde ilaç dışında sıkça kullanılan tedavi yöntemleridir. (tıp çevirmeni olduğum çok anlaşılıyor mu?) <br> <br>halk diliyle söylersen, bildiğin cırcır olmak, motoru bozmak gibi tümcelerle karşılanabilecek, insana yeri ve zamanına göre hayatı zindan eden durum. uzun otobüs yolculuklarında yediğiniz bi şey dokunduysa filan kabusunuz olur.
hiç içmedim ama ishale kızılcık şerbeti iyi gelir derler.
oldukça sancılı bağırsak temizleme nöbetidir.

akabinde tartılınca keyif verir ama çekilen karın ağrıları düşünülünce uzak durasıdır.

(bkz: beyni kabız çenesi ishal)
küçük bir tabağa biraz yoğurt, üzerine de az çay demi ekip karıştırıp yemek yararlı olabiliyor. ninelerin bir bildiği vardır elbet.
lavaj ın işe yaramadığı durum.
bakteriyelse paçalardan akar su gibi birşey yapamazsın. bunun bi tik altı tuvalete yetistigin ama çıktı çıkacak aktı akacak durumudur ki bu bile insaflıdır .

bi de bunun kendini hatırlattığı ben geldim bak cikiyorum anı vardır. gözler büyür, duyular hassaslaşır, panik havasıyla beraber insanın sırtından aşağı soğuk terler iner yarış başlamıştır.
libido arşa yükselmişken “bugün seks modumda değilim ya” dedirten, işe telafi edilemeyecek kadar geç kaldığımda ise kanıt gerektirmemesi özelliğiyle kendisini öne sürdüğüm bakteriyel bir hastalık.