ıslak burger

içkiliyken mutlaka yediğim, içkisizken hiç denemediğim hamburger çeşidi. merak ediyorum bunu kafası ayıkken yiyen var mı? çünkü o kadar sarımsak kokusunu aklı başında kimse istemez.
içkili gecelerde fenerin söndüğü iki yerden biri (diğeri şampiyon kokoreç), gecenin o vakit midelere bayram, bünyeye kalori. konser gecelerimin vazgeçilmez ritüeli...
otu boku yiyen biri olarak çok da bir numarasını görmediğim çakma hamburger. her yiyişimde de zaten taş gibi sert bir şey denk geldi dişime sırf bu yüzden yiyesim gelmiyor.
yedikten sonraki 3 günü hastanede geçirdiğim hamburger çeşidi. belki 4-5 yıldır da yemedim. yiyenlerden de koşarak kaçarım. kokusu bile reflümü azdırabilir.
pek bir olayı olmasada gördüğümde yemeden edemediğim hamburger çeşidi.
şekerli domates sosu ile ıslatılmış hamburger ekmeği arasına bol sarımsaklı köfte ile hazırlanan yiyecek. rastlarsam yerim yoksa aramam.
geç saatte işkembeciye gidilirken sevmeyenlerin gruptan ayrılıp yandaki büfeden yediği yiyecek. şaka bir yana güzeldir, severim.

(bkz: kızılkayalar)
alkol aldıktan sonra yemezsem öleceğim burgerdir. o olmazsa midyeye koşarım.
ne yenirdi şimdi dediğim...
her seferinde önden beş tane alayım gerisine duruma göre bakarım deyince yanimdakilerin sanki onlara kufretmisim gibi bir tavırla yargilayarak bakmasına sebep olan yiyecektir.
bir tane bomonti filtresiz bira açılır. buzlu bardağın yarısına kadar bira köpurterek dökülür. kalan yarısı şise içinde 60 derecelik açıyla dairesel şekilde hafifçe sallanıp bardağa aktarılır.
ve yanında 3 tane ıslak burger hunharca gömülür.
can çekendir.
  • /
  • 2