istanbul'a taşınmak

eğer şimdiye kadar küçük sevimli ve hoş bi yerde yaşadıysanız , denize kıyısı varsa ve en azından denize karşı çay ve sigara muhabbetini seviyorsanız çekinmez hala gelecek durundur
kabalık kalabalık trafik gürültü saymak bitmeyecek derece rahatsız sıfatlara sahip denizi görmek için 1 saat yol gitmek ve yukardaki sıfatlarla karşılaşmak
belkide istanbuldan kaçış bi kurtuluş yoludur
düşünenlerin yer var mı sorusuna yer yok diye cevap verilmesi gerekir.

(bkz: yerin mi var derdin var)
gay hayat acısından kotunun iyisi bir sehirde yasamaya baslamak
iyi mi ettim kötü mü ettim. gerçi eninde sonunda yapacaktım bunu ta okul zamanlarından beri planlamıştım. hatta bütün arkadaşlarımla hep beraber burada yaşayacaktım lakin sadece ben geldim onlar gelemedi. hayat ne garip değil mi?...değil.
artık istanbul'dan taşınmak kadar rağbet görmeyendir. bok mu var taşınmayın artık şu şehre. fırsatını bulan topuklayıp gidiyor.
-kaptan akraba olduk, yer kalmadı.
-ortada bosluk var hala!
alternatifi suriyeye tasinmak olan eylemdir.
denize on dakikalık, güzel, şirin mi şirin bi merkez ilçede yaşıyorum. karşımda oyun oynayan çocuklar var, bağırışıyorlar. komşularımızla sohbet ediyoruz, kocaman balkonumuzda şeftali ağacı eşliğinde kahvaltı yapıyoruz. trafik istanbul kadar yok. ama yine de nedense istanbul'a taşınasım geliyor bazen. iş olanağım çok kısıtlı antalya'da.
çok gereksiz bir eylem. sırf iş olanakları yüzünden buraya taşınmak zorunda kalmak kadar kötü bir şey yok. insanı resmen hapsediyor burası. iş-ev ekseninde gidip geliyorsun. haftasonun varsa şayet şanslısın. onda da paran varsa haftada bir gezersin. genelde bekar memurlar için olanaklar sınırsız. ama özel şirkette çalışırsanız sıçtınız. yapabiliyorsanız istanbul dışında denizi olan yerlerde yaşamak gibisi yok bence. izmir de neredeyse artık istanbul'dan hallice. çanakkale ya da tekirdağ düşünebilirsiniz. bursa da fena değildir. istanbul artık yaşanacak bir yer olmaktan çıktı çünkü. daha çok hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. her türlü huzurunuz kaçacak. benden söylemesi.
istanbula taşınmak ve bu keşmekeşe alışmak yorucu olsa da asıl konu istanbuldan taşınmak olurdu heralde. malum buraya gelip geri dönen nadirdir.

(bkz:oraya gidenler birdaha geri dönmediler evlat)
sırf turistik amaçla gelen yabancılar için bile taşınılabilir.suriyeli mülteciler ve rus kızlarından bahsetmiyorum tabi ki.*