istanbul'un modern yakası

avrupa yakasında oturuyorum ve neredeyse her seferinde asya yakasına geçişimde düşündüğüm bir soru bu... avrupa yakası her ne kadar önemli ticari ve/veya yerleşim noktalarına sahip olsa da yapılaşma, şehircilik kalitesi açısından asya yakasının biraz daha iyi durumda olduğunu düşünüyorum.
modernliklerini bilmem ama anadolu yakasının daha huzurlu olduğunu düşünüyorum. ne zaman anadolu yakasına geçsem stresimin azaldığını, huzurumun arttığını hissederim.
avrupa yakası mülteciler ve araplar yüzünden yaşanmaz hale geldi.aynısı anadolu yakasının başına gelmez umarım.allah kadıköy üsküdar civarını arapların istilasından korusun.dinimiz.amin.
avrupa yakasında herhangi bir yerden (ben kazlıçeşme'den binerdim) marmaray'a binin, ayrılık çeşmesi'nde inin ve kartal metrosuna akın, oradan da kadıköy'e geçin. bu yolculuk iki kıtanın insanları arasındaki farkı yüzünüze nefesinizi kesen kış rüzgarı gibi vuracaktır. illa ayrılık çeşmesinde inmenize gerek yok gerçi artık hat baya uzadı iki tarafa da ama olsun bu benim istikametimdi :p asya yakası candır ^_^