kararsızlık

karar verememe durumu.

malesef bu benim. iş için hangi yöne yöneleceğimi bilememek; ders için neyi ne kadar çalışmam gerektiğini bilememek; hatta derse gidip gitmemeyi bilememek; hayatımı doğru yola koyamamak; belki de en önemlisi kimseyi kıramamak kararsızlığa itiyor beni. doğru veya yanlış, bir karar al ve arkasında dur, değil mi? zaman geçiyor, sen hâlâ düşünceler içindesin. bir tarafın hep mutsuz, hep düşünceli. kafana takılıyor olabilecek bütün olasılıklar. hatalar da senin, doğrular da. bununla yaşamayı öğren. en kötü karar bile kararsızlıktan iyidir.
tek başına yapılası zor şeylerden biri. her zaman birine ihtiyaç duyan insandır kararsızlar. *
kararsızlık, bu durmda olduğunuz sırada muhtemelen hayatınızın içine edecek ruh halidir. siz karar verene kadar muhtemelen seçeneklerden bir çoğu artık elinizde olmayacaktır. bünyeye zararlı bir tür hastalıktır.
alışverişlerimin saatlerce sürmesine neden olan tü lanet özelliğim
öyle illet birşeydir ki yerinizden kıpırdayamazsınız..gitsem mi kalsam mı, yapsam mı yapmasam mı, atsam mı tutsam mı derken bir bakmışsınız olduğunuz yerde sayıyorsunuz. demek ki neymiş: en kötü karar bile kararsızlıktan iyimiş. yanlış karar da versen en azından doğruyu bulmuş olursun.
zaman öldürücü, motivasyon yok edici. bir kararı verip onun acısını çekmek, o kararı verirkenki kaybedilen zaman ve kaynakdan daha hafif bir süreç olabilir.