kill bill

kindar bir insanın izlememesi gereken bir film.

edit: karantinada aklıma geldi de tekrar izleyeyim.
sürekli göndermeler yaptığım, müziklerini paylaştığım, tabiri caizse hayatıma yerleştirdiğim seridir. kaç kere izlediğimi hatırlamıyorum fakat bir kere bile sıkılmadığıma eminim izlerken.
külttür.
senaryosuna, oyuncularına ve görüntülerine aşık olduğum bir film serisidir!
her izlediğimde müziği dolanır dilime ve ıslığıma!
filmin çok uzun olması nedeniyle, ikili seriye dönüştürülmüş bir sinema şaheseridir.
henüz birkaç gün önce izleyebildiğim ve aşık olduğum film/seri. yanlış anlamadıysam aslında film tek film olarak planlanmış ama filmin 4 saat uzunlukta olduğunu görünce iki parta bölmüşler, çok da güzel olmuş. açıkçası tarantino'nun kill bill'den önce izlediğim iki filmi bende hiçbir etki bırakmamıştı.((bkz: once upon a time in hollywood) (bkz:pulp fiction) kill bill ise apayrı bir etki bıraktı ya. aksiyon falan heyecanlanırım diye düşünürken bir baktım ağlıyorum. ciddi ciddi 2.partın son dakikalarında ağlamaktan filmi izleyemedim. o bölümü tekrar izlemeyi düşünüyorum. 2.filmin en sevdiğim kısmı ise beatrix ve bill arasında geçen süper kahraman konuşmasıydı. o neydi öyle ya...
the lonely shepherd, flower of carnage ve goodnight moon* güzel parçalardan haberdar olmamıza vesile olmuş film serisi. tekrar tekrar izlemekten bıkmadıklarım arasında.