kıskanç sevgili

hakkı bulutun seni üç yaşındaki kardeşimden bile kıskanıyorum şarkısı modunda olmazsa olanı makbuldur.
bütün gay arkadaşlarından sevgilini kaçıran ve daha çok pasif gaylerin yakalandığı durumdur.
beni arkadaşlarımdan bile kıskanıp özgürlüğümü kısıtlamadığı sürece benim için sakıncası yok..kıskan bebeğim.
çok şükür bende yok diye sevindirik olduğum şeydir.zira son 1 ayda bu turun gerizekali cinsleriyle başım dertte... evini ihmal eden homoların sevgilileri soluğu ben de alıyor... salakça tanışma çabaları, ağız aramalar ve sonunda itiraf: "sevgilimin beni seninle aldattığını düşünüyorum, onu çok seviyorum ve kaybetmek istemiyorum" ah be embesil hemşire, ben sana ne diyeyim.. sevgilinle bu konuyu açık açık konusamiyosan aslında sevgili olmadığınızı mi, yaptığının taciz olduğunu mu, aylardır elime erkek eli degmedigini ve kukumda örümcek ağları ve güvercin yumurtası olduğunu mu... yoksa madem monogami senin için bu kadar önemli de sen karını çatır çatır aldatirken sevgilinin de eğer isterse istediğini yapmaya hakkı olduğunu düşündüğümü mu... neyse uzun lafın kısası sevmeye yeteneksizligin, bencilliğin, dünya benim etrafımda dönsün mantığının sonucudur bu kıskançlık ve hakkını vererek iletişim kurulursa insan doğasında bulunan cinsi ilişkide en düşük seviyeye çekilebilir.
kocamı tarif eden durum, o yüzden sizlerle hiçbi zirveye gidemiyorum. ups kocam buraya geldiğimi de bilmiyor.
kendi başta olmak üzere bir şeye güvenmeyen, zor sevgilidir.
seviyorsam kıskançlığını çekeceğimdir. sağlıklı koşullarda yaşıyorsa bu duygusunu tabii..
benim o ya . bildiğin paranoyağım bu konuda .

ayrıca kıskanılmak kadar iyi bir şey yoktur bence . değerini bilsin sevgilim . hehe
kıskançlık iyidir herkes kıskanır, lakin bide fazlası var adamı kaçırır oda işte benim hep kaçırdım herifleri şimdi de böyle ortada kaldım.
oturup kalkmaya kadar müdahale eden, instagram, swarm bildirimlerine kadar hesap soran, yeni arkadaş isteği kabul edince hemen kim olduğu şeklinde tonla soru soran, gece gündüz hissettirmeden stolklayan, erkek arkadaşlarınıza potansiyel rakip ve sevgili adayınız, kız arkadaşlarınızı aklınızı karıştıran kankanız gözüyle gören sevgiliniz.

varken ve ilişkiniz boyunca bazen bezdirir ve isyan ettirir, yokken ya da ayrılmışsanız varlığı özlenir. iki ucu boklu değnek gibi görünen ancak sabır katsayınıza göre nereye kadar gideceği tamamen sizin kontrolünüzde olan vazgeçilmezlerimizdir çoğu zaman.
korkulu/kaygılı bağlanma yaşayan yetişkinlerin çoğunda görülen durum. burada kıskançlıktan kasıt bireyin karşısındaki kişiyi sürekli göz hapsinde tutması, karşısındakine ve kendine güvenmemesidir. psikolojik bir problemdir.
kıskançlık bi yere kadar iyidir. insan sevdiğini paylaşmak istemez. kendine ait olsun ister. tabi bu davranışlar bi yere kadar hoş ama çizgiyi aştıktan sonrası sinir bozucu. hele aldatılma korkusuyla seni itham etmesi çok kırıcı bence.
eskiden bu tarz şeyler çok hoşuma giderdi ama şu an yaşımın verdiği farklı bakış açısı mı diyelim bilemiyorum. kıskanmak ve kıskanılmak hiç haz etmediğim konular. gereksiz geliyor, çocukça. sonsuz güvenmeliyim birine, o da bana güvenmeli.
bu huyumu törpülemeye çalışıyorum şu ara. yormadan sevme modumu açtım, umarım çalışıyordur.