kıskanmayan sevgili

kıskanç sevgilinin zıttı olmayıp, bilakis kıskanmadığını böyle göze göze sokan; kıskanmama farkındalığı yaratan tiptir.

hayatın olağan akışına göre ve günümüz şartlarında artık çiftler belli sosyal getiriler nedeniyle sık sık başka tiplerle iletişim halinde olsa da bu modelde aşırı bir boş vermişlik vardır. sonuç olarak "sırf benle ilgilenmiyorsun diye gidip başkasıyla seviştim." ya da "bunlar oluyorsa sırf senin yüzünden." türünden kayıpların ortaya çıkmasına yol açmışlardır. kıskanmayan insan, bırakılmışlık göstergesi olarak toplum içinde serseri mayın gibi dolaşan beşerin oluşmasına yol açmıştır. lakin sahiplenilmeyen insan en ufak ilgiyi şefkat sanar, ortada kalmışlığı azaltan diğer insanlara yönelir ve yine en başa döner.

bir de deli gibi kıskanıp, kıskanmayan sevgili modelini yaşayanlar yaşatanlar vardır. sırf kavga gürültü olmasın, güzel giden ilişki bu kıskançlıklar sebebiyle son bulmasın diye içine atar bir çok şeyi.

(bkz: içine ata ata ne hale düştün tuta tuta çatlayacaksın be adam)
kıskanma hatları kezbanlarınki gibi olmayan ama hattı olan şahıstır. durum kaçınılmazdır.
kıskançlık sevgiliye duyulan aşkla paralel gibi lanse edilir ya tamamen saçmalık. kıskanmayan sevgili sevmiyor diye bir şey yoktur, sevgili kıskanmıyorsa kıskanılacak bir durum olmadığındandır, güvendiğindendir, ona sahip olduğunun bilincindedir. kıskanmayan sevgili candır lan, ilişkiyi yaşanılası kılar, özgüven deposudur arkadaşım.
erkekse etekle dolaşması gereken sevgilidir .
kız ise kaybetmeye mahkumdur
ilk bakışta umursamaz kişi gibi görünse de aslında ideal sevgili olarak da adlandırılabilir. her ne kadar kıskanma duygusu insanın doğasında var olsa da bunu bir hastalık seviyesine taşımak her iki taraf için cehennem azabıdır. kıskanmak normaldir, kıskançlığı bir davranış biçimi haline getirmek yanlış.
ya sevmeyendir ya da kıskançlık duygusu olmayan insandır veya sevgilisine güveniyordur..