kızılay

kanımızı kurutan sosyal vampir.
her önünden geçtiğimde hastalandığımı farzettiğim zaman başıma neler geleceğini düşünüp sevmediğim bir yer.
ankara nın en merkezi semtlerinden biri,hatta en merkezi olanı,ve hatta ankara nın merkezi
1868 de osmanlı yaralı ve hasta askerlere yardım cemiyeti adıyla kurulmuş 1935 de ise türkiye kızılay cemiyeti adını almıştır. kızılay adını atatürk vermiştir.
kızılay tüzel kişiliğe sahip özel hukuk hükümlerine tabi, kar amacı gutmeyen, yardım ve hızmetlerı karşılıksız olan ve kamu yararına çalışan bir gönüllü sosyal hizmet kuruluşudur. genel müdürlük teşkilatı dışındaki bütün görevler fahridir. dünya da afet müdahale ve yardımlar ile kan hizmetleri noktasında gelişmiş kurumlardan biridir.
ankaranın en merkez noktası, insan cümbüşü.
konur sokak, yüksel caddesi, karanfil sokak ile bilinir, bilirim.
eşcinsel kanını hastalıklı ve değersiz bulan ülkenin en homofobik kurumlarından biridir.kan işleme ve satma hakkı birtek bu kurumun elindedir.hem kamu hemde özel hastanelere işlediği kanı avrupaya kıyasla astronomik sayılacak tutarlar da satar.hammadesi beleş olduğu için inanılmaz kar eder.hastalıksız heteroexül* kanları masum insanlara verir aids çıkınca da bizim bir suçumuz yok diye üste çıkar.kısacası allah belasını versindir.
aslında eşcinseller arası kan yoluyla bulaşan hastalıklar daha yaygın görülür bu yüzden kızılay kurumu bu konuya hassas yaklaşmakta haklı olabilir sonuçta 90lara kadar hiv gay hastalığı olarak insanlara işlendi ama artık böyle bişey olmadığı biliniyo kızılayda bu tutumunu değiştirebilir yinede bu ülkenin ihtiyaç duyulan bi kurumudur sağınıza soğunuza bakın abi kansız karaktersiz gölgesiz çok bu ülkede
2013 haziran direnişi boyunca, türk tabipler birliğinin verilerine göre binlerce yaralı olmasına rağmen ortalarda gözükmemesi nedeniyle, barbaros şansal tarafından "yıllarca halkın kanını emip, ihtiyaç durumunda sırra kadem bastılar" diye eleştirilen kurum.
11 haziran 1868'de "osmanlı yaralı ve hasta askerlere yardım cemiyeti" adıyla kurulmuştur.
1877'de "osmanlı hilal-i ahmar cemiyeti", 1923'de "türkiye hilali ahmer cemiyeti", 1935'te "türkiye kızılay cemiyeti" ve 1947'de ise " türkiye kızılay derneği" adını almıştır.
kızılay adını, mustafa kemal atatürk vermiştir...
ankara'nın merkezi. meydanını ilk gördüğümde times meydanı'na benzetmiştim ağzım açık kalmıştı. köyden** indim şehire işte naparsın.
ankara'da şu an itibariyle ankaray'ın, batıkent ve çayyolu metrolarının yer altında birleştiği mekan. aynı zamanda güven parktan şehrin çeşitli yerlerine giden minibüslerin mekanı yani ulaşım açısından tam bir kavşak noktası. arkadaşlarla buluşma noktası. şehre gelen yabancıların mutlaka götürüldükleri bir mekan.