kurban bayramı

hangi din hangi öğreti ne derse desin. bir sürü cana kıyılıyor. yazık! sonra da yeniliyor. geniş açıdan bakılınıp vicdanı da ekleyinde yapılmaması gereken bir katliam. hele ki çocuklara gösterilmemesi gerek.
küslüklerin bitmesi için büyük fırsat, fakirin, fukaranın gülümsediği, birlik beraberliğin sağlandığı güzel bir zaman. ayrıca bazı görmemişlerin sosyal medyada itina ile duble gösteriş yaptığı bir gün. sevgiler...
yine ekşide başlamış kurban bayramı bla bla bla. abi ozaman normal zamanda da koyunları keçileri sığırları kesip yemeyin, löp löp götürürken sorun yok bayrama gelince nedense insanlar bir şeyleniyor. afedersiniz ama s*****rin gidin yani.
dindar biri olmayarak herkesin dini için yaptıklarının kendine olduğunu düşünüyorum ama asla çocuğunuzu küçük yaşlarda kurbanın kesilişine götürmeyin bende küçük yaşta travma oluştu, yıllar boyunca et yiyemedim.
katliam, yamyamlık, soykırım. başka hiçbir şey değil. ığrenç bir ritüel. bir zahmet günlük hayatında lop lop et yiyen tipler de duyarini kasmasin. vicdan mastürbasyoncularına da alan bırakmayacağız. et cinayettir.
bazı embesiller "gondolok hoyotonozdo et yoyosonoz amoo" diye saçmalıyorlar.
bak güzel kardeşim burada şikayet edelen şey "ihtiyaç fazlası" kesim.
dini bir ritüel için ihtiyacından fazla tüketim yapmak akıl almaz bir iştir.
1 tane ağacı kesersen ihtiyaç için kimse sana bir şey demez ama 100 tane ağacı ihtiyacından fazla olduğu halde kesersen ağızına sıçarlar.
bilmem anlatabildim mi?
islam bayramlarının diğeri gibi sıkıcı olanı, ulan arap paganizmi de bu kadar sıkıcı mıydı yahu? bize biraz çılgınlık gerek azıcık hindu olsaydık nolurdu!
ehehehe hayvan sömürüsüne karşı geldiğimiz için, türcülük yanlısı olmadığımız için dongolok olarak nitelendirilmişiz. aynen okuduğunu anlamaya yeltenmeyen, at gözlüklü arkadaş aynen konu zaten ihtiyaç. biyoloji, etik gibi sebeplerin hiç ilgisi yok zaten. daha uğradığı cinsiyet/cinsel yönelim temelli ayrımcılığın et yeme kültürü ile ilişkisini cozemeyen tipler gelip burada savunucu olmuş. rahatsız oluyorsunuz, siz de gerçeği biliyorsunuz. embesil ya da dongolok olan ben değilim, sensin. ve bu gerçek seni çok rahatsız ediyor. kendinle bile yüzleşemiyorsun. hadi yallah türcü gavat.
  • /
  • 3