menzil cemaati

bu çıkmış bir de. yine tek ilgilendikleri şeyin din olduğunu söylüyorlar ama bilirsiniz, ilk önce dinle ilgileniyorlarmış gibi yaparlar, ondan sonra abartırlar. işleri güçleri koyun gütmek. bilin bakalım nerede köken almış? ipucu: ülkenin ruhsal olarak en boşlukta olan tarafı. bildiniz! doğu ve güney doğu anadoluda!
aslında fethullah cemaati dışındaki cemaatlerin, parayla pulla kadrolasmayla pek bi ilgisi olmuyordu, hatta diğer cemaatler de fethullahcılarla anlaşamıyordu zaten, özellikle menzil cemaatin çok da fazla siyasi bi tarafı yok , maalesef hiç ziyaret edemediğim ama haklarında daha fazla öğrenmek istediğim benim için safiyane temiz cemaat
şirk koşma maratonunda fetöcülere tur bindiren tarikat.gavsları yani tarikat liderlerini peygamber ve allah arası bir yerde görürler.adına ilahiler,şiirler ve naatlar yazarlar.ahirette ondan kendisine şefaatçi yani cennete girmek için referans olacaklarına inanırlar.halbuki islam peygamberi bile kızına şefaatçi olmayacağını,kendisininde bir kul olduğunu sırf peygamber kızı olduğu için cennete giremeyeceğini söylemiştir.kaldı ki halife bile olmayan birinin şefaatçi olması saçmalıktır.
cemaate gelince yıllardır faaldirler.dergi ve tv kanalı gibi kuruluşları vardır.tarikat mensupları kendi üyelerinden alış-veriş yaparlar.adıyaman da çalışan bir hemşire arkadaşın gavslarının geldiğinde dört tane son model ciple gezdiğini söylemişti.ayrıca uzun yıllardır sağlık bakanlığı içerisinde kadrolaşdıkları gerçek.recep akdağ müritlerinden biri olup fetöcüler tarafından rakip görülüp bakanlığı bıraktırılmış tekrar dönmüştür.diğer tüm tarikatlar gibi ekonomik ve siyasal olarak kadrolaşıp etkin olmaya çalışıyorlar.bunlara safiyene bir şekilde dünya işleriyle ilgili değil ahiret için çalışıyorlar demek komik.
üye kazanma yollarının en etkilisi insanlara gerçek üstü şeyler anlatmaktır.saf ve imanı gevşek olan tiplerde bunlara inanırlar.eski keş,alkolik ve kumarbazları hedef seçip menzile gönderilirler.ortamın atmosferinden etkilenen insanlar saçmalıkları mucize görüp tarikata bağlanırlar.tarikatta kadınlar ikinci sınıftır ve etkin değillerdir.
kendilerine sofi diyen bu tarikat ışidin bir altı fetönün bir üstüdür.apaçık kuran varken şeyhe-tarikata tapan müslümanlar vallahi sizler kaybedenlerdensiniz.

kurana göre şirkleri izlemek isteyen müslümanlara: