murat renay

söylenmeyen kitabının yazarı. ikinci kitabı " ben sizin bildiğiniz erkeklerden değilim" de 2012 mart ayında yayınlanmıştır.
kendisi izmirlidir. bir sözlük yazarıdır aynı zamanda. lakin yazarlık yaptığı sözlük kendi yazarının ikinci kitabını tanıtma zahmetine bile girmemiştir. kendisi yine de kitabında o sözlüğe teşekkür etmiştir. saygı duymak lazım.
bir kitap çıkarttı diye neredeyse kendini orhan pamuk ilan edecek. obssesif eşcinsel.
muhabbeti iyi dost. bazı fikirleri sert olsa da genelde kafaca pek uyuşuruz. hayata ve insanlara duyarlıdır. ayrıca komiktir de. zaman zaman çeşitli konsept partilerde dj'lik de yapar. arkadaşımdır.
instagramda birbirinden güzel resimler paylaşan kişilik. onun dışında tanımışlığım yoktur ama resimleri eğlencelidir.
http://www.muratrenay.com
bana zirve organize ettiğim için bir kitap hediye edeceğini öğrendiğim, teşekkür ettiğim yazar. aynı zamanda ayı sözlük birinci yazarlar zirvesine katılan yazarlar arasından kura ile belirlenecek 3 yazara ben sizin bildiğiniz erkeklerden değilim kitabını hediye edecek.
çalıştığı dergide benim de bloğumun tanıtımını yapıp beni mutlu eden yazarlarımızdandır.
ayı sözlükteki yazar nicki; (bkz: muratrenay)
kemalizm ve orijinallik arasında korelasyon olduğunu düşünenler tarafından eleştirilen insan.

ps: kendisini tanımıyorum ama burdan selamımı çakıyorum...
söylenmeyen isimli anı kitabını beğendiğim, ben sizin bildiğiniz erkeklerden değilim kitabını da en kısa sürede okumak istediğim yazar.
ayı sözlük birinci yazarlar zirvesi sayesinde tanıştığım, sohbet ettiğim, bana bir de imzalı kitabını hediye eden yazar. hakkında konuşulan olumsuz yorumların nedenini sorgulamama neden olmuştur çünkü gayet içten ve paylaşımcı bir kişiliğe sahip olduğu daha ilk tanışmada anlaşılıyor.
murat renay ikinci doğum günümüzde davetimizi kırmadı ve bizi yalnız bırakmadı, müzikleriyle ayı sözlük iki yaşında zirvesi nde bizimle olacak.
yekdusecar sayesinde kitabını okuma fırsatı bulduğum yazardır.
facebook sayfasındaki yeni eklediği kapak fotoğrafı harikadır. dış basına filan yollasa da "turkish gay pride" adı altında yayımlasalar. çünkü gerçekten hoş ve seksi duruyor.
http://djmuratrenay.com/2013/07/31/dj-murat-renay-ayi-sozluk-2-yasinda-partisinde/
ayı sözlük iki yaşında zirvesinde sahne performanslarında en çok yorulan destekçimiz. programın başından sonuna kadar tüm konukların müzik yayınlarını yaptı. bir o kadar koşturmasının ardından gecenin sonunda çaldığı parçalarla katılanları dans ettirmeyi ve koparmayı da başarmıştır. sonsuz teşekkürler.
dj performanslarına yenisini ekleyen renay, 30 kasım 2013 cumartesi gecesi danimarka-kopenhag’ta block 66 isimli mekanda sabaah organizasyonun özel davetlisi olarak oriental disco partisinde çalıyor.

merkezi kopenhag’ta olan sabaah, etnik kökenli lezbiyen, eşcinsel, biseksüel ve trans bireylere destek vermek ve topluluk oluşturmak amacıyla kurulmuş bir organizasyon olarak 2009’dan beri hizmet veriyor.

http://sabaah.dk/event/oriental-disco-party/

13 aralıkta 80 ler 90 lar türkçe gecesi yapıyorlar. saat 23:00 den sabah 04:00 e dek eğlenceli bir etkinlik.

https://www.facebook.com/events/1437895626425500