niran ünsal

izmirli müzisyen, şarkıcı. yakın zamanda doğum yapacağını öğrendim. sesini ve gırtlağını kullanışıyla beni yıllardır büyüler.


web adresi;

http://niranunsal.com.tr/
ilk izlediğim zaman popshow 94'te serseri mayın isimli bir şarkı söylemişti. neden o şarkıyı hiçbir albümüne almaz hep merak ederim. kıyafeti çok ilginçti, korsan göz bandı takmıştı saçları kısaydı ve bir tarafından küçük bir örgü uzanıyordu. "bir serseri mayın kalbim başını alır gider, yine aşka boyun eğdim yangınım sürer" diye devam eden sözleri vardı bu şarkının. ilk albümü haktan'ı kardeşi haktan (o da şarkıcı: arbesk fantezi söylüyor) ile arası bozuk olduğu bir dönemde ona ithaf ettiği rivayet edilir. diğer kardeşi nida da bir albüm çıkarmış, okan bayülgenle aşk yaşamış sonra da magazin programlarında akıl hastanesine kapatıldığı haberiyle gündeme gelmişti. niran ünsal inişli çıkışlı bir grafik çizer, stabil bir başarısı yoktur. bu kadar kalifiye bir aileden gelince keşke daha iyi yerlerde olsa diyorsunuz ama bu da onun kendi tercihi sanırım. hiçbir albümü -hit çıkardığı bazı albümler olduysa da- haktan kadar ilgi görmedi. piyasada kara batak gibi bir var bir yok. yeteneğini harcıyor, bi şey eksik niran ünsalda ama nedir o ben keşfedemedim. deliler gibi esrar içtiğini biliyorum, (ki peker açıkalın da bu nedenle boşanmıştır, sahi peker açıkalınla evliydi ya bi ara, korkunç)
itiraf ediyorum ismini verdiği bir şarkısı vardır,ki yıllardır içlenerek dinlemekteyim.deli bir sevdadayım yanıyorum
gururum yerlerde ağlıyorum
yangınım sönmedi, fırtınam dinmedi
ağlamak hasreti dindirmedi
yangınım sönmedi, fırtınam dinmedi
aglamak seni getirmedi
itiraf ediyorum seni senden istiyorum
alev alev duman duman için için yanıyorum
çaresizim zaman zaman gözlerini arıyorum
biten bir aşk icin böyle acı çekilmez
giden sevgiliden artık vefa beklenmez
bir gün gücüm biter de isyan edersem
beni o isyankar sevdalara gömün
sözlerini yazdığı ve seslendirdiği şu parça mutlaka playlist listesine alınılası zat-ı muhteşem.

şarkıları söylemez, adeta yaşar. çok dinlediğim bir tarz olmasa da şarkılarının pek çoğunu ezbere biliyorum. nasip değilmiş ve zorlu sevdam dinlenmesi gereken şarkılardır.
ne zaman televizyonda görsem, ramazan davulcusu edasıyla davul çalan kadın. hayır tamam çalabiliyorsun anladık da, her çıktığın programda gümbür gümbür o nedir be ablacım? çık şarkını söyle, otur sohbetini yap.

ayrıca şu şarkısına aşık olduğumu da belirtmek isterim!

kardeşiyle tarzları birbirlerine çok benzer.

bir abla kardeş performansı;


(bkz: haktan ünsal)

ve davullu bir performans;
bu kadına kanım çok fena ısınıyor, beraber şöyle bir gece vakti 'helal et hakkını' diye bağıra çağıra şehir turu yapmak çok güzel olurdu
akp'nin yandaşı olucam diye gereksiz eleştiriler yapan, popülerliğini geri kazanmak için popüleriteden yararlanmaya çalışan, zamanında kendi içinde bulunduğu kötü örnekleri yok sayan kişidir.
keşke sadece şarkısını söylese, müziğini yapsaydı. fakat olmadı, belki de iş kapmak için, gündem olmak için eski niran gidip yeni bir niran gelmişti. o ahmet kaya şarkılarını hakkını vererek söyleyen niran gitmiş, yerine tayyip erdoğan şarkısı yapan ve söyleyen niran gelmişti. sonra tesettüre girdi, biliyorsunuz. işlerinin yolunda gitmemesini gerekçe göstererek saçlarını tekrar açtığını belirterek, ticari kayıp yaşadım, peruk da işe yaramadı” açıklaması yapmış.

https://haber.akademikperspektif.com/201...
parasız kalıp maddi krize girdiği için gay barda sahne aldığı iddia edilen pür-homofobik şarkıcı.