o ses türkiye

  • /
  • 13
o bahtiyar nasıl tatlı bir çocuktur,yirim
bu gece show tv de başlayacak yarışma. merakla bekliyoruz. juri tiplere bakmadan sadece sese göre adam seçecek sanıyorum.
juride, hadise, hülya avşar, murat boz ve mustafa sandal var.
demin arkadaşım aradı izle diye. bir de ne göreyim bir gemi olsa *
an itibariyle müthiş bi cub ın yarıştığı program.
orjinali " the voice" olan ve özellikle http://www.icimdekiayi.com/the-voice-nakia.html adresinde kendisini anmış olduğumuz nakia ile ayı camiasının ilgisini çeken müzik yarışmasının çakma versiyonu. kendiside bir ayı olan nakia nın seçimlerine sevgilisi ile gelmesi ve seçmeler sonrasındaki sarılmaları kesinlikle görülmesi gereken br sahne. ancak telif haklarından dolayı youtube üzerinden çogu video kaldırılmış durumda ve sadece nbc üzerinden izlenilebilmekte. tabi türkiyeden izlenilemediği için bu bizim için sorun teşkil etmekte.

yazıdan yarışma ile ilgili kısa bir bilgilendirme :
-------------------------------------------

yarışmadan hafiften bahsedecek olursak 3 etaptan oluşan programın ilk etabını "blind audition" oluşturuyor. jüri üyelerinin dönen sandalyeler ile performansını gerçekleştiren adaya sırtları dönük bir şekilde oturdukları bu aşamada eğer aday sesi ile jüriden herhangi birini etkiler ise jüri üyesi önündeki "evet" anlamına gelen buton aracılıgı ile oyunu kullanıyor ve adaya dogru dönmeye başlıyor sandalyesi. çogunluğun oyunu almayı başaran aday, yarışmanın ikinci etabına geçmiş oluyor. en son durumda 2 takımda şeklinde eşleşen adaylar karşılıklı olarak haftalık eleme ile finale dogru ilerliyorlar. kazanan "the voice" ünvanının yanı sıra 100 bin dolar gibi bir para alacak.

orjinal versiyonunda jüri olan christina aguilera yerine hadise yimi yoksa hülya avşar ı mı örnek gördüler bilemedim.

sonucunda hiçbirşeyin olmayacağı, yayınlandığı sürece yarışmacıların adından sözedilip yarışma bitiminde sadece acunun cebine katkı sağlayacak başka bir oyuncaktan öte birşey degil!
tenzile erdoğan öldüğünde yayınlanmayan, 26 şehit ve vandaki deprem sonrası vur patlasın çal oynasın yayınlanan program. acun senden tiksiniyorum. yalaka şerefsiz.
çok iyi seslerin elendiği, elenenlerden daha kötü performansların kabul edildiği yarışma. filipinli bir yarışmacı vardı, hülya avşar haricinde tüm jüri yarışmacıyla inlizce konuştu. hülya avşar neden yorum yapmadı ki acaba?
sağlam müzik eğitimi almış yarışmacıların katıldığı yarışma programı.
murat bozun kadın olsun nefes alsın yeter diyerek dürüstçe, yarışmacıyı hiç görmeden (görmeye gerek bile duymadan) döndüğü yarışma.
az önce nefis bir ayunun yarıştığı yarışma. herif iyi söyledi de pek bir tatlıydı yaw.
an itibariyle hadise nin çekilmez boyuta geldiği yarışma.
formatı sözlükteki oy verme sistemine benzetilebilecek yarışma. yazılan entryi küçük bir çocuk mu, has bir ayı mı, olgun bir adam mı, hatta bir kadın mı yazmış diye düşünmeden oy verebilmektir. çirkin mi güzel mi, bodur tavuk mu, delikanlılık kitabı yazarı mı bilmeden beğenilen yazıya hoşu yapıştırmaktır.

(bkz: hoş)
(bkz: boş)
an itibariyle "gönül" parçası düeti beni benden almıştır. murat boz da eleme öncesi gözyaşlarını tutamamış. hım.
oradaki pek çok yarışmacının hadise, mustafa sandal, murat boz ve hülya avşar yerine jürilik yapabilecek kadar kalifiye olduğu, türkiye
in sesini seçmek bu üç kişiye mi kalmış (hadi murat boz gene bir derece iyi diye onu dahil etmedim), bu jürinin seçtiği sesten ne olur, dedirten yarışma!
her hafta bir jüri nin ağladığı yarışma programı. an itibariyle de hadise ağlamaktadır. ehah
round, ring, eleme, atışma, yarışmacı seçme, iyi seslerin yarışıyor olması sayesinde gideri vardı aslında. akşamki yayında eski pop star yarışmaları edasına bürününce yarışmanın tüm esprisi ve büyüsü kayboldu.
murat boz un elediği melek nur un elenme sonrası söylediği sözler acaba neyi ifade etmiştir, şuan konuşuluyor.
"acun ılıcalı varsa ben yokum amk. o meymenetsizi göreceğime dünyaya küsüp, ferrarimi satıp bilge olurum daha iyi" şeklinde bir düşüncem olduğu için, iyi seyirler diliyorum sadece.
murat bozun ekibiyle canlı şarkı söylemesi ile kendisinin de ses olarak berbat olduğunu göstermiş oldu ya da şarkı gerçekten canlı performansa hiç uygun değil, bilemedim.
  • /
  • 13