orospu seyhan

yıldız tilbe'nin gazeteci seyhan arman'a ettiği küfür.

lan ne doğal karısın sen yıldız. ağzından öpüyorum. bu nasıl güzel bir kapaktır lan.
ateş olamayan yerden duman çıkmaz.. haketmişki yıldız gerçeği itiraf edivermiş o anda..
bu zamanda orospuya bile orospu denmezken.
hakemiştir. tekrar tekrar özel sorulara ne gerek vardır. resmen tahrik etmiştir.

(bkz: orospuyu şaka olarak kabul ediyorum)
(bkz: yıldız tilbe)
zorlamıştır ama haketmemiştir. onun da bağlı olduğu bir müdür, bir servis vardır. işi zordur. kolay değildir. elbette sanatçı tarafından kabul görülmeyen sorular olacaktır ama bu soranı ne orospu ne de pezevenk yapar!
yıldız tilbenin şakayla söylediği bariz olan o sözü, gerçekten -kişilik bakımından- orospu olması nedeniyle olayı millet meselesi haline getirmiş tv kişisi. yıldız tilbe bu hayatta bu medyada gördüğüm en sahici en dobra kadın ve keşke onunla bir ilişkimiz olsa da bana da ibne dese... bırak mahkemeye vermeyi, karşısına geçip gülerdim.
iki yıl hapis cezası istemiyle yargılanmasına yol açmıştır bu şaka söylemi.haklıda olsa girsin içeri bu kadın,sonra bize geri dönüşümü muhteşem olur,ne şarkılar yapar orada ama ilk dönem albümleri gibi olsun.
yıldız söylemiş ise bir bildiği vardır.yamuk azına kurban olurum ben.
kimseden orospu kelimesi bu kadar sıcak ve iyi niyetli çıkamaz sanırım. umarım mahkeme 3 lira 40 kuruş ağır para cezasıyla sonuçlanır.
mahkemenin yıldız tilbe'yi günlüğü 20 liradan 1500 lira adli para cezasına çarptırdığı hakaret davasına konu olan, yıldız tilbenin muhabir seyhan erdağa söylediği söz.
yıldız tilbe'nin küfürü bile güzel ettiğinin kanıtı olan söz. yeni gördüm ben bunu, kadının ısrarından anlıyoruz derdini, e ne güzel de söylemiş işte yıldız. aklıma yolgezer'in orospusun refika sözleri geldi.

(bkz: refika)
seyhan adlı, maksadı ne olduğu belli, şahsen gram hazzetmediğim bayanın isediği sansasyondu zaten, elde etti... yıldız tilbe'nin tepkisini biliyordu, cevabını aldı, istediği malzemeyide aldı... kendisine piyasadaki yeni lakabı ile başarılar dilerim...
öncesinde 'çok fenasın' diyerek kaz gelecek yerden tavuğu esirgememiştir.
yıldız tilbe'nin doğal tepkilerinden, hak edene hak ettiğini verdiğini gösteren söz öbeği. ki seyhan kaşınmıştı yıldız da onu kaşıdı. olan biten bu
yıldız tilbe'nin efsane sözü! kendisini sadece bu laf için bile sevebilirim, o derece yani... orospu seyhan lafından sonra seyhan ve yıldız arasında şu diyalog geçmiştir:

- orospuyu şaka olarak kabul ediyorum.

- e değilsin yani. olmadığını biliyorsun herhalde allah allah

- biliyorum da bu kadar insanın içinde..

- boşver onları.

*
sıkıldıkça açıp izliyorum. gerçi nolursa olsun haketmedi seyha, bi insan bu şekilde bu küfürü haketmez. ama yok böyle ayar, ciddiyim hayatımın en iyi ayarıydı ya birden orospu seyhan demesi ikinci tekerrürde aynı tonla jestle mimikle demesi ardından çok fenasın falan boşver onları derkenki tını duygu lan var ya bu kadını bu yüzden seviyorum. aynısını hocama yapmak istiyorum bende ekşi sözlük ilham verdi bana
-hadi ppe şu yarım sayfayı bitirelim
+yapamadım ben hocam orayı
-şu yarım sayfayı bitirelim sonra serbestsin
+bitiremedim ben hocam burayı
-tamam o zaman bitirelim sonra serbetsin hadi
+yapamadım hocam orayı
....
+orospu fatih
-he
+orospu fatih
-aşk olsun
+çok fenasın
-orospuyu şaka olarak kabul ediyorum
-öyle mi bende sorunu şaka olarak kabul ediyorum eheh
+ben ciddiyim orospuyu şaka olarak kabul ediyorum
-e değilsin yani olmadığını biliyosun heralde allah allah
+biliyorumda o kadar insanın içinde...
-boşver onları
seyhan erdağ'ın ulusal bir kanalda gündüz kuşağında yayın yapacak kadar yükselmesini sağlayan olay. tazminat davasını kazanması da cabası.
pezevenklerin elinden kurtarılmış birisinin etmemesi gereken küfürdür. ayrıca orospuluk aşağılanacak bir meslek değildir. sokakta amını rahatça gezdirmesinin garantisidir.
her oyuncu yada şarkıcı, ile sorunu olduğunu düşündüğüm gazateci. setlerden birinde görev alırlen. lansman anında bir oyuncunun, seyhanı ret ettiğine şahit olmuşluğum vardır. sana röpörtaj vermem sen insan değilsin çünkü demiştir...
  • /
  • 2