otobüste namaz kılan insan

an itibariyle yanımda var olan insandır. oturduğu yerden bir anda namaza durdu adam, eller dizde ve göbekte yerini alıyor eğiliyor vs. açıkçası şaşkınlık içindeyim. demek ki bir kaç ay önce metrobüsteki kadın da harbi harbi namaz kılıyormuş. dua okuma ihtimalini vermiştim..

gerçekten oluyormuş böyle bir şey yauw.. şu an aydınlanma yaşıyorum, allah kabul ederse.
ağır gerizekalıdır kazaya bırakmak yada seferi olma terimlerinden bihaber zamane müslümanıdır.bildiğiniz gibi şimdi moda ibadetin alenen hatta göstere göstere böyle milletin gözüne soka soka yapılanı makul.dünya menfaati için ibadet eder gibi gözükenler yüzünden insan kendi dindaşlarından tiksinir oldu.allah ıslah etsin sizi ey şov amaçlı müslümanlar.
hemen sikmemek gerek arkadaşın ağzını yüzünü, namaz sadece savaş ve uyku hallerinde kazaya bırakılır inancı da oldukça yaygın..

artık ulaşım sorunumuız duble yollarla çözüldüğü için, bi kere kıbleyi tutturdu mu mü'min ve mü'mineler savrulmadan ibadetlerini gerçekleştirebilir..

kaldı ki seferi olayı aşırı zevkli, normal rekatların yarısını eda ederek üzerinden sorumluluğu atıyorsun, arkadaş uyanık mü'min çıkmış, iki rekatla ikindiyi halletmiş..

aferin ona..
niyet ederken '' uydum şoföre '' der. çünkü kaderin ağlarını çizeceği rotayla şoför belirler bu hikayede.
canım sen seferisin yalnız bırak bu şovu gel bir arka koltuk yapalım şeklinde doğruya yöneltmeye çalışacağım insan.
sevabın dibine vurmak bu olsa gerek, gömgöğ cennetlik terimi vardır adanalıların bunlara şıp diye uyar. ancak içi boş bir sevaptır. bakın ben ne kadar müslümanım şovudur. ayrıca sakıncaları da vardır mesela otobüs dönünce kıble yönü değişecek o zaman da pozisyon mu değiştirmek gerekiyor, sormak isterim bu insanlara.
ben sadece otobüste allaha inandığım için sadece otobüste kılıyorum namazımı. kimse allah ile arama giremez ne şöferr ne yolcular.