oyuncak ayı

sevgiliye hediye edilesi. <br>bazı anlarda ise insanın kendi kendini sevindirmesi ile alınan, boy boy, puff puf bir oyuncak. <br> <br>terk etmiş/edilen, sevgiliden kalan bir hatırada diyebiliriz... <br> <br> <br> <br>
hiç benim olmayandır, hediye edilmeyendir.
yıllar önce ayılardan bi haberken kız arkadaşım tarafından bana hediye edilmişliği vardır. hatuna malum mu olmuştur dur şimdi kafam karıştı.
annem benden habersizce başkasına verene kadar yanımdan ayırmadığım kahverengi tüylü oyun arkadaşım ve sırdaşım. komik bulabilirsiniz, oyuncaktan sırdaş mı olur diye, ama onunla öyle bir bağım vardı. ona başıma gelenleri anlatırdım. o dinlerdi, sözümü kesmezdi. ayıcığım benim 30 senedir benimleydi, bir sürü taşınmada neleri bırakmış onu bırakmamıştım. çocukluğumun bir parçasıydı hep yanımda taşımak istediğim, ayrılmak çok ama çok zor olmuş, annemle deli kavga etmiştim.
şişme ayıysa oyunun kurallarını değiştiren ayı.
güllü ablamızdan ''elindeyim işte oyuncak gibi'' şarkısını yaşayan ayı kişisidir.
google'ın üzerinde çalıştığı oyuncak.
oyuncak ayı hem insanlarla hem de elektronik aletlerle etkileşimli olacakmış. şimdiden growlr gibi ayılara yönelik uygulamalar çalışmalara başlasın bence. bu oyuncağın bir de tavşanlısı da varmış. o da playboy'a yönelik olabilir.

http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/290...

(bkz: profil fotoğrafına oyuncak ayı ile poz vermek)
yatarken sarılıp uyuması küçükken çok güven verirdi. bütün korkunç şeyleri kovardı sıcaklığı. başıma psikolojik bir felaket geldiği zaman tek yapmam gereken, yaşadığım şeyleri ayıya anlatıp, ona sımsıkı sarılmaktı. canlı bir varlık değildi ama sarılması bile beni düzeltiyordu. şimdi annem sakladı o ayıları, kendimi bazen güvensiz hissediyorum. itiraf ediyorum, bazen ayıya sarılıp yatasım geliyor ama yaşım büyük olduğu için utanıyorum birazcık. *
bir ayıya hediye edilmesi çok anlamlı değildir.