palu ailesi

müge anlı yüzünden türkiye'de trend olmuş aile. toplamda 14 saatlik malzeme vermişler seyirciye. bu ailenin dizisi yapılacak yakında.


konuyu bilmiyorum. twitterda denk geldim sadece.

ya sınavlarım olmasa çayımı demleyip, portakalımı cekirdeğimi alıp, battaniye altında saatlerce izleyeceğim olay ve olaylar silsilesi. hala devam ediyor mu anlamadım ama içine çekilmemek için kendimi çok zor tutuyorum.
cehaletin kontrol edilebilirliginin ortaya çıkarabilecegi korkunç sonuçların kanıtı niteliğindeki ailedir. aptal saptal ruh hastası bi adam tarafından mantiklari gelişmemiş aile bireylerinin din kısvesi altında manipule edilerek hastalıklı zevklerine hizmet ettirip, kendisine fayda sağlamak doğrultusunda katliama sürükleyen bir adamın başrolünü oynadığı ibretlik hayat hikayesidir bu ailenin hikayesi.
vizelerde çıkacak mı acaba? hukukçu olsam kaçırmazdım.
olaya ibne bakış açısıyla bakıp “türk televizyonlarında gündüz vakti tecavüz, cinayet, istismar gibi kelimelerin havada uçuştuğu bir program sansürlenmiyor ve herhangi bir dizide eşcinsel ilişki izlememiz yasak,” diyebildiğim olaylar silsilesi.

oturup tv başında izlemedim ama birkaç dakikalık youtube videolarında bile “o ona tecavüz etti, hayır ben etmedim o bana etti, çocukların üzerinde cinsel taciz izlerine rastlandı” gibi cümleleri sık sık duydum. bir çocuğun ahlakı bunları izleyince mi bozulur yoksa tv’de içki içen ya da bir erkeğe aşık olan erkeği izleyince mi?

palu ailesinin tüm yaşadıkları inanılmaz kötüyken milletimizin kabul edemediği bir şey var: biz bunu bile olağan karşıladık. bakmayın insanların şaşırdıklarına vs. yok efendim bu olayın dizisi çekilir, emine’nin kafasından istiyorum gibi capslerle geçiştirebildik malesef bu olayı. tecavüz, cinayet ülkemizde gayet olağan bir şekilde yer almaya devam ediyor. geçen gün polis tarafından öldürülen hande şeker gündem bile olmadı.

palu ailesi bir toplumun ikiyüzlülüğünü güzelce gözler önüne seren şeylerden biri oldu malesef.

edit: evet alttaki entry’lerden anladığımız üzere hiçbir şey programı sansürleyemedi şimdiye kadar, lezbiyenlik işin içine girince yayın yasağı gelmiş. söylediklerimi kanıtladığı için atv televizyonunu kutluyorum.
her şeyi izledim. son olarak yorumum şu; bu olayın bu kadar uzatılmasının sebebi olayların çözülememesi değil. herkes her şeyi en baştan beri biliyormuş zaten. herkes yalan söylüyor. gözünün içine baka baka yalan söylüyorlar hem de. olayın bu kadar uzatılmasının sebebi cesetleri bulabilmekti. zaten programın başından beri herkes ceza alacaktı zaten. ayrıca bir insan ne kadar kansız olur anne, abi, kardeş bütün versiyonları gördük.

hepsinin akli dengesi gayet yerinde. hepsi kendilerini cahilliğe vererek bir şeylerden sıyrılmaya çalışıyor. ama en korkuncu da o küçük çocuklara yapılanlar. o ailedeki herkes en ağır cezayı almalı ibretlik olarak. ailedeki aklı başındaki tek insan 83 yaşındaki mehmet şipşak.

müge anlı'yı ilk defa bu kadar çok izledim. kadında ne sabır var allahım. kadın işini mükemmel yapıyor. sabır taşı resmen. ama en sonunda hepsini azarlamaya başladı ve saldı artık.

25 yıllık yalan, korku, cinayet, vahşet, entrika, cinsel istismar, bilimum hurafe ihtiyacımızı karşıladık. türkiye'nin cehaletin pençesinde nasıl kıvrandığını ve ne kadar sapıklıklar içinde olduğunu bir kez daha gördük. öldüklerinde toprak bile kabul etmeyecek insanlar var bu ülkede. yazık halimize.
anadolunun ne derece köhne ve korkutucu olduğunu az çok tahmin ediyordum da bu ailenin hikayesinin en korkunç tarafı polisin/yargının basiretsizliği kanımca. vücudunda cinsel istismara ait deliller bulunan bir çocuğu bir şey olmamış gibi defalarca aynı insanlara vermek, adam akıllı soruşturma yönetememek falan, tesadüfen yaşıyoruz.
şuan çok ilginç bir şey oluyor. isa palu'nun hapisteyken savcılığa yazdığı mektupta ailenin zaten fuhuş yuvası olduğuna ek annesi havva palu için "hava palu yıllar önce kimlerle lezbiyenliği yaptığı fuhuş olayını yaptı bunların komple...." gibi bir ifade var. yani annesinin lezbiyen olduğu ve fuhuş yaptığını iddaa etmiş. evet zaten türlü türlü sapıklık var bu ailede hiçbir şey normal değil.

ama stüdyoda sanırım lezbiyen kelimesinden dolayı aşırı aşırı bir tepkiler var anlayamadım. sana oğlun bu kelimeyi söylemiş aaaa nasıl söyler annesine böyle bir şeyler falan. anlamadım tam.

kocaeli savcılığından yayın yasağı gelmiş.
müge anlı az önce lezbiyenliğin fuhuştan kötü bir şey olduğunu söyledi.

edit: allah hiç birimizin başına vermesinler aminler uçuşuyor stüdyoda
esşcinselliği elbette korkunç bulacak bir seyirci kitlesine sahiptir, müge anlı' dan aksi yönde davranmasını beklemek gerçek dışı.
bu tip programların katılımcısı da tüketicisi de aynı kitledir, az okumuş yada okumamış, dünyası küçük, nispeten refah seviyesi orta/alt sınıftan ve dünya görüşleri (toplumun genelini) oluşturan cinstendir.
palu ailesine şaşıran tepki gösteren hatta linç etmeye çalışan kitle onların akrabası komşusu eşi dostu olabilecek kesimdir, bizzat kendi içlerinden çıkan bu ailenin yaptıklarına boşuna şaşırıyorlar, aynı oyunları rastgele bir başka ailede rahatlıkla oynayabilirdi enişteleri.
her ülkede bu tarife uyan kitleler mevcuttur, geneli böyledir, din dil ırk fark etmeksizin.
insanlığın son durumunun özeti.
ülkemizde benzeri insanlar var. aslında onlar için bişeyler yapılmalı, bu denli psikolojileri bozulan insanlar işte bu denli kullanıma açık olabiliyorlar...
lezbiyen ilişkiyle ilgili olan kısmı tekrar izledim. isa palu, verdiği ifadede anası hava palu'nun lezbiyen ilişkiler yaşadığını söylüyor ve müge anlı bir kişinin annesi hakkında böyle şeyler söylemesini hayretler içinde karşılayıp lezbiyen ilişkinin fuhuştan daha beter olduğunu "bir dakika, midem bulanıyor" tonlamasıyla açıklayarak homofobiye göz kırpıyor.
aile toplu olarak zihinsel yetilerini kaybetmiş zaten fakat müge bize yanlış yaptı...
tam bir korku filmi gibiydi. ülkede ne yazık ki böyle insanlar çok fazla. sadece görmüyoruz.
gelin olarak zeynep ergül'ü transfer edeceklermiş