refika birgül

bu kadın tam bir mutfak gurusudur. kendisini uzun zamandır refika nın mutfağı adındaki kendi bloğunda da takip etmekteyim. ntv de mucize lezzetler programı hazırlayan ve sunan kişidir aynı zamanda. kendisinden öğrendiğim ve geliştirdiğim bir çok yemek bulunmaktadır. bu kadın yemeklerle aşk yaşıyor yahu. onu her izlediğimde onunla bir gün yemek yapasım geliyor.

http://www.refikaninmutfagi.com/tag/ntv/

http://www.mucizelezzetler.com/?gclid=ck2nznfdhq4cfq8gfaodvismwq
beğendiğim, reçeteleri ni gerçek hayata aktarabildiğin ender tv programnlarındandır.
severim refika yı aşkla yapar her yaptığı şeyi, kendisi psikologdur aslında ailesi koca hastaneyi buna bıraktı da elinin tersiyle itti. aşıktır o yemek yapmaya.
tuhaf bir enerjisi ya da adlandıramadığım bir şey var bu kadında. ne çok iyi ne de çok kötü aşçı gözümde. ama aşırı derece de butch ya da bana öyle geliyor.
en egosuz yemek programcısı... tavır ve davranış anlamında lgbt enerjisi olan klasik yemek programlarinda "burda yapılmışı var" dediği çok nadirdir.
refikanın mutfağı. mutfakta yemeklere farklı lezzetler katma konusunda epey yetenekli.
bir dönem çok severdim kendisini. hatta sayesinde evde iskender, tavuk döner vs. yemekleri yapabilir oldum ama sanki eski samimiyeti yok gibi geliyor bana. bilmiyorum bir nedenden ötürü soğudum. artık izlemiyorum videolarını.
kendisini önce yemek okulunda daha sonra refika'nın mutfağında ile takip ettim, ediyorum. bi ara 24 kitchen'da da programı vardı. eskişehir'de üniversitede öğretim görevlisiydi. hala görevinde mi emin değilim. zamanında gastronomi okuyan kuzenimin hocasıydı.

youtube'da iş bi noktadan sonra abone, like ve izlemeye dönüşünce eski sempatisini kaybetti. ama yine de arada izler, püf noktalarını öğrenirim. severim kıprıslımı.
becerikli, duyarlı ve zehir gibi kafası olan bir kadın. matematiğin, algoritmanın yemek yapmaya benzerliğini bu kadınla beraber fark etmiştim. işletim sistemlerinin kaynak yönetiminin bir benzerinin yemek yaparken de ortaya çıkması ayrıca büyülemişti. kendisi harvard üniversitesinde okuyabilecek kalibrede olup hazırladığı öğrenci tarifleriyle hayat kurtarır.
burak ile yaptığı meydan okumaları büyük bir zevkle izlediğim sempatik aşçı