seçimlerde boş oy kullanmak

75 milyonun tüm seçmenlerinin yapması gereken onurlu davranıştır. ne süper olur lan tüm siyasiler morarır*
"oyunu boşa harcamış olmak" diyelim biz ona. bunun yerine en kafa kafaya giden partiye oy verilmelidir ki şu iktidar değişsin.
bir protesto yöntemiyse de oldukça pasif bir protesto eylemidir bana göre. hani onun yerine sikişen 2 erkek resmi koysalar daha akıllıca bir eylem olabilir. aslında böyle bir şey güzel olurdu, lgbt dernekleri böyle bir kampanya başlatsa bütün gayleri kendisini temsil edecek bir eşcinsel siyasetçi olmamasını protesto etmek için zarfın içine gay pornosu resimleri atmaya çağırsa falan. ama nerde bizim lgbt derneklerinde o yaratıcılık nerde bizim eşcinsellerde o tek yüreklilik. *
bunu yapanlar eve çağırdıkları koliye de vermezler!
gerçekten demokrasi ile yönetilen bir devlet olsaydık boş oy atmak tamamen senin keyfine kalmış, ister protesto amaçlı ister hiç kimseyi beğenmediğin için yapabileceğin bir eylem olurdu evet. ama şuan da hepimiz biliyoruz ki boş atılan oy hatta chp ye atılmayan oy akp ye gidiyor. chp akp den iyi mi olacak? belki yasaklar konusunda. barındırdığı birkaç samimi millet vekili dışında hiç güvenmediğim bir parti ve eminim ki abd akp ile gerçekleştiremediğini bu sefer chp ile gerçekleştirecek ve türkiyeyi bölecek. zaten bizim oy atacak parti bulamamamız bu oyunun en büyük parçası. gezi olayları zamanında çok ümitlenmiştim birileri o saçma partilerinden kopar belki gerçekten liderlik yapabilecek birileri çıkar da en azında gönül rahatlığıyla oy atabileceğimiz birileri çıkar diye.
nasıl bi tavırsa, nasıl bi tepkiyse hiç anlamadım. hiçbir işe yaramaz.
boşuna yorulmak, oy kullanan parmakları yormak, ayakları seçim alanına kadar boşu boşuna götürüp getirmektir. böylece siyasi irade anlamında etkinliğiniz çöpe gidecek; siz yokmuşsunuz gibi oylar alıp başını gidecektir.

boş oyla tepki göstermek; kesinlikle tepkisiz kalmak hatta tepkiyi gizlemektir. lütfen dolu dolu oy kullanınız. hobi olarak da olsa boş oy önermiyorum.
yurtdışı seçmen kütüğüne kayıt yaptırmadığım için sanırım boş oy gibi takılacağım.
kafası karışık insan eylemidir. kendisini temsil eden bir parti görememektedir. görse bile tam anlamıyla kendi fikirini/ideolojisini temsil etmez.