serra yılmaz

gerçek sanatçı. hem de öyle mütevazi ki.
sıfır ego,muhteşem oyuncu,delici bakan gözler...
öyle mütevazi ki yanakları kızaracak kadar,elleri kolları dolu yolda taksi çevirmeye çalışırken rastladım teşvikiye'de...
hemen bir taksi çevirdim... - çok yazık,beni görmüyorlar 10 dakikadır,siz ne şanslısınız...dedi
- ay şekerim sorma ne şansı allasen,kuruduk resmen...diyesim geldi ama demedim.
iyi günler serra hanım diyerek gülümsedim...

yemin ederim ilk benim aklıma gelmişti bu başlığı açmak...
cahil perilerdeki oyunculuğu ile kendisine hayran olduğum kadındır. *
nar isimli filmde de rol almıştır. tatlı ablamız...
bu kadın türkiye gelmiş ve gelecek en kültürlü kadından milyonlarca kat daha kültürlü, alçak gönüllü ve kaprissiz olandır. bir de bayılıyorum.
keşke nar isimli filmcikte yer almasaydı dedirten dahi oyuncu. gerçi yer almasaydı çöpten başka bir şey olmazdı film. filmi dolduran o sonuçta.
marjinal diyince aklıma gelen ilk isimlerdendir, severiz kendisini
teyzem filminde müjde ar'ın görümcesini , şekerpare filminde şener şen'in eşini canlandırmıştır.
cihangir özoğul sokakta kesintisiz deniz manzaralı bir dairede oturur. arkadaşımın üst katında oturuyor da.
türbanlılar hakkında yaptığı açıklamalarla gözümdeki duyarlı, aktivist oyuncu imajını zedeleyen, ötekileştirilmiş tarafta yer alıp, bundan dem vurup bir diğerini 'onlardan öcü gibi korkuyorum' diyerek ötekileştiren başarılı bir oyuncudur kendileri.
sıdıka dizisindeki deli zehra rolüyle tanıdım ben bu marjinal kadını. mavi saçlarının hastası, fikirlerinin destekçisiyim.
twitterda laf atsam da bir türlü cevap alamadığım sanatçı hatun kişi. seviyorum seni.
cahil periler'deki güzel performansıyla filmin değerini bir kat artıran oyuncu. ferzan özpetek filmlerinin vazgeçilmezlerindendir
özellikle başörtülülerden korkuyorum öcü gibiler beyanatından sonra ciddi hedef haline gelmiştir. malesef söylediklerinin bütününe bakılmayıp bu sözü nedeniyle az kalsın linç edilecekti. bu nedenle pek fazla kimse ile muhattap olmamayı tercih ediyor. en son izmir kısa film festivalinde yine yakın arkadaşı olan ümit ünal ile birlikte son filmi olan nar izleyicileriyle buluşarak moral depolamışlardır. italya ile türkiye arasında mekik dokuyan en gizemli, şirin ve akıl almaz rollerin karakteridir. varlığı ile bizim büyük desteğimiz olan bir candır.
oyunculuğuna, sanatına birşey diyemem ama acayip derecede itici ve irrite bir insan. yapay bir kişiliği var bana göre. ayrıca gece karanlıkta görsem altıma zıçarım yeminle.
alkışlarla yaşıyorum'da gördüğüm bir performansı ile beni benden almıştır; fakat yine de saygı duyulası sanatçıdır.
yakışıklı yönetmen ferzan özpetekin kadrolu oyuncusu, şeker mi şeker kişilik, ayrıca üst düzey siyasi arenanın vazgeçilmez çevirmeni, kültür elçisi. hayatı italya ile türkiye arasında geçiyor.
  • /
  • 2